Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę o podanie informacji na temat przeprowadzenia zebrania Rady pedagogicznej w związku z zakończeniem ewaluacji. Obecni będą ewaluatorzy oraz przedstawiciel organu prowadzącego.
Zebranie rady pedagogicznej odbywa się na podstawie rozporządzenia o nadzorze pedagogicznym i ma na celu podsumowanie oraz przedstawienie wyników ewaluacji, w tym określenie poziomu spełniania przez szkołę poszczególnych wymagań. Jest prowadzone przez ewaluatorów wg ich porządku. Zespół lub osoba, którzy przeprowadzają ewaluację zewnętrzną, przed sporządzeniem raportu, przedstawiają zebrane wyniki i wstępne wnioski z ewaluacji na zebraniu rady pedagogicznej. Zespół lub osoba, którzy przeprowadzają ewaluację zewnętrzną, sporządzają raport z przeprowadzonej ewaluacji zawierający: 1) wyniki ewaluacji; 2) wskazanie poziomów spełniania wymagań.Organ sprawujący nadzór pedagogiczny przekazuje dyrektorowi szkoły (oraz organowi prowadzącemu) raport. Dniem zakończenia ewaluacji zewnętrznej jest dzień przekazania raportu dyrektorowi szkoły, w której przeprowadzono ewaluację zewnętrzną, oraz organowi prowadzącemu szkołę.
Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 października 2009 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego (ze zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Prowadzone przeze mnie przedszkole niepubliczne od września 2017 r. ma zostać przekształcone w przedszkole publiczne prowadzone przez osobę fizyczną. Ja, mimo wykształcenia pedagogicznego nie posiadam żadnego stopnia awansu zawodowego. Musze zatem zatrudnić osobę, która będzie sprawowała nadzór pedagogiczny nad placówką. Proszę o informację, czy nauczyciel kontraktowy o stażu pracy 2,5 roku (na dzień 1 września 2017) może pełnić obowiązki związane z nadzorem. Jeśli tak, to czy w przypadku ubiegania się innego nauczyciela kontraktowego o stopień nauczyciela mianowanego wystarczy, że opiekunem jego stażu będzie inny nauczyciel mianowany zatrudniony w przedszkolu.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy uczeń klasy specjalnej w szkole ogólnodostępnej (up.lekkie + autyzm) ma oprócz edukacji zintegrowanej i religii również język obcy? W załączniku nr 2 do ramowych planów czytam: NZ 57 godz.; Rel. 6 godz.; Rewali. 30 godz., Aletrantywne met. komun. 9 godz. i gddd 4 godz. Nie ma wyszczególnionego języka obcego. Gdzie znależć info na ten temat?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- 1. Proszę o dokładne określenie, jakie zadania w ramach art.42 ust. i 2 pkt 1-3 KN może wykonywać nauczyciel/wychowawca grupy wychowawczej, aby nie były one uznane za udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej (za które należy zapłacić)?
2. Wychowawcy grup wychowawczych mają stały plan dyżurów (podobnie jak stały jest plan lekcji w szkole). Czy w związku np. ze świętami (w tym roku wypada poniedziałek wypada Nowy Rok) powinnam tak zmienić plan dyżurów, aby każdy wychowawca przepracował taka samą liczbę godzin w pozostałych dniach tygodnia? Czy też przyjąć zasadę obowiązującą w szkole (nie zmienia się planu lekcji z powodu dnia świątecznego w danym tygodniu). Problem dotyczy ośrodka socjoterapii, placówki w której przewidziane są ferie.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor może przeprowadzić niezapowiedzianą hospitację?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy w szkole niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej będzie obowiązywać ocena pracy nauczyciela i dyrektora według nowego rozporządzenia, które wejdzie w życie z dniem 1 września 2018 r.?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe