Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownik z dniem 31.01.2013r. odchodzi na emeryturę i posiada zajęcie komornicze. Czy przysługujące mu świadczenia z ZFŚS jako emerytowi będą podlegały potrąceniom na rzecz zajęcia komorniczego?
Kodeks postępowania cywilnwgo:
Art. 884. § 1. Zajęcie obowiązuje nadal, choćby po zajęciu nawiązano z dłużnikiem nowy stosunek pracy lub zlecenia albo choćby zakład pracy przeszedł na inną osobę, jeżeli osoba ta o zajęciu wiedziała.
§ 2. W razie rozwiązania stosunku pracy z dłużnikiem dotychczasowy pracodawca czyni wzmiankę o zajęciu należności w wydanym dłużnikowi świadectwie pracy, a jeżeli nowy pracodawca dłużnika jest mu znany, przesyła temu pracodawcy zawiadomienie komornika i dokumenty dotyczące zajęcia wynagrodzenia oraz powiadamia o tym komornika i dłużnika, przeciwko któremu toczy się postępowanie egzekucyjne. Wzmianka w świadectwie pracy powinna zawierać oznaczenie komornika, który zajął należność, oraz numer sprawy egzekucyjnej, jak również wskazać wysokość potrąconych już kwot. Przesłanie zawiadomienia komornika ma skutki zajęcia należności dłużnika u nowego pracodawcy od chwili dojścia zawiadomienia do tego pracodawcy.
Odchodzącemu na emeryturę pracownikowi należności komornicze będą teraz potrącane z emerytury.
Aby potrącać mu dodatkowo świadczenia socjalne w byłym zakładzie pracy, wydaje się, że komornik powinien wezwać pracodawcę do tego, aby nie wypłacał tych świadczeń, tylko przekazywał je na poczet długu.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Zatrudniliśmy nauczyciela w wymiarze pełnym na okres od 1 do 14 września - rozwiązanie umowy za porozumieniem stron na wniosek pracownika. Od 8 do 11 września przebywał na zwolnieniu lekarskim (obecność usprawiedliwiona, ale nie płatna). 1) W jaki sposób wyliczyć nauczycielowi ekwiwalent za urlop wypoczynkowy i w jakiej wysokości go wypłacić? 2) Czy w świadectwie pracy należy umieścić okres przebywania na zwolnieniu lekarskim?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel wspomagający zatrudniony od 1 września 2018r na czas określony (1 rok)rozpoczyna staż na stopień nauczyciela kontraktowego
- Czy nauczyciel, który pracuje w dwóch różnych szkołach, ale w jednej gminie (ten sam organ prowadzący) uczestniczy w szkoleniu BHP w jednej ze szkół, czy nie jest to błędem jeśli ta druga szkoła podepnie ksero do akt osobowych tego nauczyciela zaświadczenie o aktualnym szkoleniu BHP ale z nazwą innej szkoły, stanowisko jest to samo ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel może skorzystać z ulopu tacierzyńskiego?
- Czy w szkole publicznej można zatrudnić logopedę na umowę zlecenie (4 godziny miesięcznie) dla dziecka z orzeczeniem (finansowanie z subwencji)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe