Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Podania informacji o pobieraniu renty przez pracownika nie nakazuje jemu wyraźnie żaden obowiązujący przepis, a w szczególności konieczność jej ujawnienia nie wynika z...

PORADA PRAWNA

19 marca 2020 Kadry

Pracownik podejmujący w szkole pracę w dniu 1 września 2019 r. nie ujawnił informacji o posiadanej rencie i został zgłoszony do ZUS-u z kodem pracownika bez prawa do renty/emerytury. Następnie w lutym 2020 r. poprosił o zaświadczenie o wysokości otrzymanego wynagrodzenia w 2019 r., ponieważ jest zobowiązany przedłożyć takie zaświadczenie w ZUS-ie jako rencista. Na zwróconą uwagę o rozbieżności stwierdził, że nie ma obowiązku ujawniać w zakładzie pracy swojego statusu rencisty. Czy pracownik postąpił zgodnie z przepisami prawa?

Podania informacji o pobieraniu renty przez pracownika nie nakazuje jemu wyraźnie żaden obowiązujący przepis, a w szczególności konieczność jej ujawnienia nie wynika z zakresu danych osobowych podawanych przez pracownika pracodawcy na podstawie art. 221 § 1 – 3 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2019 r., poz. 1040 ze zm. W związku z tym jest ona podawana za zgodą pracownika, wyrażoną na podstawie art. 221a § 1 KP. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT