Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownik obsługi z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym zatrudniony jest na 0,5 etatu. Czy tygodniowy czas pracy może być zaplanowany na 3 dni zamiast 5 dni roboczych?
Stosownie do art. 15 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2023 r., poz. 100) czas pracy osoby niepełnosprawnej nie może przekraczać 8 godzin na dobę i 40 godzin tygodniowo, a czas pracy osoby niepełnosprawnej zaliczonej do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności nie może przekraczać 7 godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo. Jak można zauważyć czas pracy osoby niepełnosprawnej jest uzależniony od orzeczonego stopnia niepełnosprawności. W przypadku osoby zatrudnionej na podstawie umowy o pracę, która przewiduje ograniczony w stosunku do podstawowego wymiar czasu pracy należy odpowiednio zastosować przepisy dotyczące podstawowych norm czasu pracy. Odpowiednie stosowanie nie oznacza jednak, że pracownikowi z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności obniża się normy dobowe czasu pracy czy też normy tygodniowe.
W konsekwencji pracownik niepełnosprawny w stopniu umiarkowanym może mieć zaplanowaną pracę w 3 dniach tygodnia. Przykładowo pierwszy dzień – 6 godzin, drugi dzień – 6 godzin, trzeci dzień – 2,5 godziny.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Mam pytanie odnośnie dodatku za wysługę lat.Nauczyciel ze stażem pracy 25 lat jest zatrudniony w Bursie Szkolnej w pełnym wymiarze czasu pracy i tam otrzymuje dodatek za wysługę lat w wysokości 20%. Od 7 lat pracuje także na pełnym etacie w Gimnazjum ucząc języka angielskiego. Czy dodatek za wysługę lat wypłacany w gimnazjum będzie w wysokości 7% czy 20%?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jaka jest kwota w roku 2017 świadczenia urlopowego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel rozpoczął pracę 1 września 1982 roku. Z dniem 1 września 2012 roku nabywa prawo do nagrody jubileuszowej. Również z dniem 1 września obowiązuje nowa tabela wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela. Czy wysokość nagrody jubileuszowej oblicza się już z tej nowej tabeli, czy z wynagrodzenia sierpniowego? Czy wlicza się również dodatek funkcyjny, jeśli nauczyciel objął funkcje kierownika z dniem 1 września 2012 roku?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- 1. Jaką podstawę naliczenia "trzynastki"przyjąć w przypadku, gdy nieobecności z powodu urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego trwały cały rok kalendarzowy i pracownica nie otrzymała innego wynagrodzenia oprócz zasiłku macierzyńskiego i rodzicielskiego?
2. Co zrobić w sytuacji, gdy pracownica pobierała te zasiłki na przełomie dwóch lat?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o odpowiedź, jaki wymiar etatu ma być przydzielony na zajęcia korekcyjno-kompensacyjne prowadzone przez terapeutę i zajęcia rewalidacyjne 18, czy 22?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe