Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownik niepedagogiczny jest zatrudniony ma umowę na czas określony do 30 czerwca 2017r. Pracuje w przedszkolu dwa lata na różnych stanowiskach. Czy trzeba mu wręczyć wypowiedzenie z pracy z dniem 1 kwietnia 2017r.?
Umowa o pracę na czas określony co do zasady rozwiązuje się z mocy prawa z dniem określonym w umowie. Istnieje również możliwość wcześniejszego rozwiązania takiej umowy.
Zgodnie z art. 36 § 1 pkt. 2 kodeksu pracy, okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas określony, jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy co najmniej 6 miesięcy, wynosi 1 miesiąc.
Natomiast zgodnie z art. 30 § 21 kodeksu pracy, okres wypowiedzenia umowy o pracę obejmujący miesiąc albo ich wielokrotność kończy się w ostatnim dniu miesiąca.
Miesięczne wypowiedzenie musi być zatem wręczone do końca miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym nastąpi rozwiązanie umowy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Mam pytanie ad. wypełnienia świadectwa pracy. 1. Czy w świadectwie pracy wpisujemy urlopy okolicznościowe i opiekę nad dzieckiem art.188 KP? Jeśli tak to w którym punkcie?; 2. Czy jeśli pracownik przechodzi na emeryturę wystarczy w pkt 3a wpisać "rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem przez pracownika art 30 par. 1 pkt.2 w związku z art. 36 par 6 KP" czy należy dodać coś o przejściu na emeryturę?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- 1) Jak obliczyć i wypłacić ekwiwalent za urlop dla nauczyciela doradztwa zawodowego zatrudnionego od 1.09.2017r. do 10.11.2017r.? Jest to nauczyciel kontraktowy, jest zatrudniony również w innej szkole w pełnym wymiarze na czas nieokreślony.
2) Czy z urlopu dla poratowania zdrowia możne przejść bezpośrednio na świadczenie kompensacyjne (mężczyzna z 35 letnim stażem pracy, wiek - 58 lat)
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorem zespołu szkół w skład, którego wchodzi oddział przedszkolny i szkoła podstawowa. Chciałabym zmienić przydziały nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej w taki sposób, by po skończeniu pracy w klasie 3 szkoły podstawowej przejmowały oddział przedszkolny. Czy mogę tak zrobić? Czy muszę uzyskać zgodę nauczycielek na takie zmiany?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka jest zatrudniona na zastępstwo za nauczyciela przebywającego na urlopie zdrowotnym od 08.12.2014r. do 30.11.2015r. Świadectwo pracy będzie wystawione 01.12.2015 i tego samego dnia zostanie zawarta następna umowa o pracę od 01.12.2015r. do 24.06.2016r. Kiedy i w jaki sposób rozliczyć urlop za okres od września 2015 do 30 listopada 2015r.? Czy można dodać ten urlop do umowy następnej tj. od 01.12.2015- 24.06.2016 i rozliczyć razem?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik mający staż pracy 27 lat 11 m i 9 di doniósł świadectwo pracy z umowy zawartej na czas trwania nauki zawodu od 01.09.1982 r do 30.06.1985. Na jakiej podstawie zalicza się ten okres do stażu pracy? Czy pracownik nabył prawo do nagrody jubileuszowej na 30 lat pracy? Po dodaniu w/w okresu staż pracy będzie wynosił 30 lat 9 miesięcy i 9 dni.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe