Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownik niepedagogiczny 1 lipca 2016 r. przeszedł na emeryturę (rozwiązując przedtem stosunek pracy - pracował u nas do końca czerwca 2016 r. - umowa była zawarta na czas nieokreślony). Od 01.09.2016 r. (czyli 2 m-ce po rozwiązaniu umowy) został zatrudniony ponownie, już jako emeryt. Umowa została zawarta na czas określony do 31.08.2017 r. Proszę o odpowiedź na następujące pytanie: Czy możemy zawrzeć z tym pracownikiem kolejną umowę na czas określony w sytuacji, gdy przed przejściem na emeryturę mieliśmy z nim zawarte 2 umowy (obecna jest trzecią)?
Obecnie obowiązujący art. 251 § 1 kodeksu pracy stanowi, że okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę na czas określony, a także łączny okres zatrudnienia na podstawie umów o pracę na czas określony zawieranych między tymi samymi stronami stosunku pracy, nie może przekraczać 33 miesięcy, a łączna liczba tych umów nie może przekraczać trzech.
Na podstawie art. 14 ust. 4 ustawy z dnia 25.06.2015 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw, do umów o pracę na czas określony, trwających w dniu wejścia w życie niniejszej ustawy (tj. 22.02.2016 r.), stosuje się art. 251 ustawy zmienianej w art. 1 w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą (czyli nowe przepisy), jednakże do okresu zatrudnienia, o którym mowa w tym przepisie, wlicza się okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę na czas określony przypadający od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy (od 22.02.2016 r.), a trwająca w tym dniu umowa o pracę na czas określony jest uważana za pierwszą umowę w rozumieniu art. 251 ustawy zmienianej w art. 1 w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą albo za drugą umowę w rozumieniu tego przepisu, jeżeli została zawarta jako druga umowa w rozumieniu art. 251 ustawy zmienianej w art. 1 w dotychczasowym brzmieniu (według starych przepisów).
W opisanym przypadku trwająca umowa jest zatem rozumiana jako pierwsza umowa na czas określony (poprzednia była zawarta na czas nieokreślony i dodatkowo przerwa między nimi trwała dłużej niż miesiąc).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy dla nauczyciela za okres urlopu letniego tj. lipiec i sierpień należy się średnia wakacyjna za dodatek funkcyjny wicedyrektora szkoły?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Zatrudniona od 01.09.2020r.na czas określony do 31.08.2021r. nauczycielka od 30.11 2021r. przeszła na zwolnienie lekarskie. W dniu 21.01.2021r urodziła dziecko i rozpoczęła urlop macierzyński.
Urlop skończy się 9.06.2021r. Nauczycielka deklaruje powrót do pracy. Czy po urlopie macierzyńskim musi odebrać urlop uzupełniający za ferie?
Czy okres wakacji letnich jest wystarczającą formą odbioru urlopu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Witam
Zgodnie z nowym rozporządzeniem w sprawie kształcenia w zawodach - kwalifikacje można zdobyć na Kwalifikacyjnym Kursie Zawodowym. Czy po zakończonym kursie w obrębie jednak kwalifikacji np. R3 i niezaliczonym egzaminie w ramach tej kwalifikacji uczestnik może powiedzieć, iż posiada wykształcenie rolnicze (odpowiednik ukończenia ZSZ w zawodzie rolnik i niezaliczony egzamin)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel mający uprawnienia do nauczania informatyki w klasach IV-VI i Gimnazjum może prowadzić zajęcia komputerowe w klasach I-III szkoły podstawowej?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel sprawujący opiekę nad uczniami realizującymi staż zagraniczny (10 dni roboczych) w ramach projektu unijnego powinien otrzymać również wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe zgodnie z planem lekcyjnym? Jest to wyjazd uczniów na podstawie karty wycieczki zagranicznej zatwierdzonej przez kuratorium oświaty, a nauczyciele otrzymują od dyrektora polecenie wyjazdu służbowego.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe