Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownica obsługi pracowała w mojej szkole przez parę lat. Miała umowę na czas nieokreślony. Później jej stosunek pracy ustał za porozumieniem stron. Czy kobieta ta po uzyskaniu wieku emerytalnego i uzyskaniu emerytury ma prawo do uzyskania świadczeń w szkolnym funduszu socjalnym?
Jeżeli po ustaniu stosunku pracy pracownica przeszła na emeryturę, to stała się emerytem szkoły. Sposób rozwiązania umowy o pracę nie ma znaczenia dla nabycia prawa do emerytury. Warunek, jaki musi zostać spełniony to brak zatrudnienia u innego pracodawcy między rozwiązaniem stosunku pracy a uzyskaniem emerytury. Gdyby pracownica w tym czasie zatrudniła się w innym zakładzie pracy, to ten zakład byłby jej ostatnim miejscem pracy i byłaby jego emerytem - byłym pracownikiem.
W uzasadnieniu Uchwały SN z dnia 15 listopada 1991 r., sygn. akt I PZP 56/91, OSNC 1992/4/63) Sąd wyjaśnił m.in., że zwrot "emeryt - były pracownik zakładu" należy łączyć tylko z tym zakładem pracy, z którym stosunek pracy ustał bezpośrednio przed powstaniem stanu kwalifikowanego jako posiadanie lub powrót przez daną osobę do statusu emeryta".
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciel geografii - mgr przygotowanie pedagogiczne- może być pedagogiem szkolnym?
- Czy z nauczycielem zatrudnionym na podstawie mianowania, pobierającym emeryturę bez potrzeby rozwiązywania stosunku pracy (z racjii wieku po 55 roku życia, po 30 latach pracy, w tym przy tablicy)można rozwiązać stosunek pracy z art. 20 KN (w wyniku... zmian planu nauczania uniemożliwiających dalsze zatrudnianie nauczyciela w pełnym wymiarze zajęć).
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy art. 9a ust. 3 KN odnosi się tylko do nauczycieli? Czy może być zastosowany w przypadku, gdy intendent zostaje nauczycielem?
- nauczyciel uzupełnia etat w sąsiedniej szkole 14/18 ma w macierzystej 4/18 w sąsiedniej.CZy dyrektor powinien sporządzić aneks do obowiązującej dotąd umowy.( n-el zatrudniony na czas nieokreślony,dyplomowany ,cały etat18/18).Jeśli tak to proszę o podanie co powinien zawierać
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel j.angielskiego do czerwca br. miał w mojej szkole 17/18, w nowym aneksie został etat uzupełniony godzinami świetlicy. Obecnie ma 19/20 razem ze świetlicą. Do umowy został dołączony aneks, ale niestety na czas nieokreślony. Jest to nauczyciel mianowany. Czy wystarczy w maju 2016 r. dać 3 miesięczne wypowiedzenie tych godzin świetlicowych???
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe