Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Placówka mieści się w dwóch budynkach w 2 różnych miejscowościach. Jest to placówka całodobowa z kuchnią. Czy można przenieść pracownika obsługi- kuchni do pracy w tej drugiej placówce jeśli zachodzi taka konieczność? Czy pracownik musi wyrazić zgodę? Co w sytuacji kiedy nie wyrazi zgody?
Postępowanie jest uzależnione od treści umowy o pracę. W przypadku, gdy w umowie jest wskazana jako miejsce pracy jedna z miejscowości, przeniesienie do innej wymaga uzyskania zgody pracownika i zawarcia tzw. porozumienia zmieniającego albo aneksu do umowy o pracę (art. 29 § 1 pkt 2 i § 4 i art. 11 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2019 r., poz. 1040), zaś w razie braku takiej zgody należy dokonać wypowiedzenia zmieniającego z art. 42 KP. Jeśli natomiast w umowie o pracę jako miejsce jej wykonywania jest wskazana jedynie nazwa placówki bez adresu albo obydwie miejscowości, nie jest wymagana zgoda pracownika na przenoszenie pomiędzy miejscowościami, a na polecenie dyrektora powinien wykonywać pracę we wskazanym miejscu.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy data urlopu zdrowotnego zawarta w orzeczeniu wydanym w trybie odwoławczym o potrzebie udzielenia urlopu zdrowotnego jest ostateczna? Nauczyciel od 01.10 do 02.11.2013 ma wystawione zwolnienie lekarskie i jednocześnie w dniu 15.10 wydano w trybie odwoławczym orzeczenie o potrzebie przebywania na urlopie zdrowotnym od dnia 01.10.2013 do 31.08.2013.
- Czy nauczyciel, który kończył edukację wczesnoszkolną z arteterpaią licencjat i edukację wczesnoszkolną z językiem angielskim może pracować w przedszkolu jako nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz uczyć języka angielskiego?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielka ma kwalifikacje do zajmowania stanowiska pedagoga w szkole? Odbyła studia na kierunku pedagogika w latach 2000/01-2004/05 w zakresie pracy socjalnej i opiekuńczo-wychowawczej. W informacjach o uprawnieniach posiadacza dyplomu widnieje taki wpis: Posiadane kwalifikacje oraz uprawnienia zawodowe: absolwent posiada przygotowanie pedagogiczne.
- Nauczycielka zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony w wymiarze 13/18 w 2014 r. uzyskała stopień nauczyciela mianowanego. W tym roku tj. od 1.09.2016 r. jej wymiar godzin ulegnie zmianie na pełny etat. Czy w związku z tym mogę potwierdzić na piśmie przekształcenie stosunku pracy na podstawie umowy o pracę w stosunek pracy na podstawie mianowania?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o odpowiedz na pytanie dotyczące zatrudnienie pedagoga szkolnego i logopedy. Nauczyciel jest pedagogiem szkolnym i dodatkowo osiada kwalifikacje z logopedii. Nauczyciel ma cały etat pedagoga ujęty w arkuszu a dodatkowo chciałabym przydzielić mu 5 godzin logopedii. Jak to poprawnie pod względem prawnym uczynić? Czy w ogóle istnieje taka możliwość?Czy powinnam dać nauczycielce nowa umowę o pracę? Godziny ponadwymiarowe w tym przypadku nie mogą być przydzielone?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe