Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Plany nadzoru pedagogicznego 2022/2023
- Wzory dokumentów kontrolnych 2022/2023
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego 2021/2022
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pani woźna (zatrudniona od 1 kwietnia 2014 r. do chwili obecnej) od 14 lipca 2021 r. do 10 stycznia 2022 r. przebywała na zwolnieniu lekarskim, od 11 stycznia 2022 r. do 5 stycznia 2023 r. przebywa na świadczeniu rehabilitacyjnym. Czy należy jej się trzynasta pensja za rok 2022? Proszę o rozwiniecie odpowiedzi i podstawę prawną.
Zgodnie z art. 2 ustawy z dnia 12 grudnia 1997 r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej (Dz. U. z 1997 r., nr 160, poz. 1080) pracownik nabywa prawo do wynagrodzenia rocznego w pełnej wysokości po przepracowaniu u danego pracodawcy całego roku kalendarzowego.
Pracownik, który nie przepracował u danego pracodawcy całego roku kalendarzowego, nabywa prawo do wynagrodzenia rocznego w wysokości proporcjonalnej do okresu przepracowanego, pod warunkiem, że okres ten wynosi co najmniej 6 miesięcy.
Warunkiem otrzymania trzynastej pensji jest efektywne przepracowanie co najmniej 6 miesięcy, a nie jedynie pozostawanie w zatrudnieniu. Pracownica, o której mowa nie przepracowała ani jednego dnia w 2022 r. więc nie ma prawa do trzynastki.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczycielowi, który prowadzi rewalidację indywidualną z uczniem o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim lub umiarkowanym w szkole ogólnodostępnej przysługuje dodatek?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik z zaległym urlopem oraz bieżącym niewykorzystanym zostanie zwolniony bez wypowiedzenia art 53 par.1 pkt 1 lit b kodeksu pracy. Czy należy się mu ekwiwalent urlopowy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi, który zostaje zwolniony z pracy w celu stawienia się w sądzie, powinno wypłacić się wynagrodzenie, czy traktować to jako niepłatne oddelegowanie? Jak traktować wezwanie wystawione przez kancelarię adwokacką, a nie przez sąd (adwokat przypomina o terminie rozprawy, która została przeniesiona)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Ksiądz odszedł na emeryturę nauczycielską w roku 2005, do dnia dzisiejszego pracuje czynnie na parafii jako proboszcz. Szkoła nie wypłacała mu świadczeń z funduszu świadczeń socjalnych. Ksiądz zjawił się w tym roku w szkole i stwierdził, że należy mu się wyrównanie i wypłata bieżących świadczeń na takich zasadach jak pozostałym emerytom. Bardzo proszę o odpowiedź i podstawę prawną.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel pracował w zawodzie 2 lata. Następnie przez 3 lata nie pracował oraz rok prowadził własną działalność gospodarczą. Od września 2010 roku znów pracuje jako n-l. Jak obliczyć jego staż pracy, czy jest on równoliczny ze stażem pracy nauczyciela?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe