Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Osoba, która pracuje na stanowisku pomocy kuchennej (czas nieokreślony) czasowo - do 30.06.2020 r. została przesunięta na stanowisko intendenta. Czy od 1 lipca możemy zatrudnić tę osobę, za jej zgodą, na stanowisku 1/2 etatu pomocy kuchennej i 1/2 etatu intendenta? Co z zakresem czynności (jeden, czy dwa)?
Co do zasady jednego pracownika i pracodawcę powinien łączyć jeden stosunek pracy. Jednakże przepisy ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. kodeks pracy (tj. Dz.U. z 2019 r. poz. 1040 z późn. zm.) nie wprowadzają zakazu pracy jednej osoby na kilku umowach u tego samego pracodawcy.
Jednakże zawsze praca wykonywana na podstawie kolejnej umowy o pracę musi różnić się rodzajowo od pracy już wykonywanej. Sąd Najwyższy wielokrotnie podkreślał to w swoich wyrokach. Ponadto trzeba pilnować tego, aby pracownik miał zachowaną możliwość dobowego odpoczynku na zasadach i w wymiarze wskazanych w kodeksie pracy.
W przedstawionej sytuacji pracownik ma być zatrudniony na dwóch różnych stanowiskach, tj. pomocy kuchennej i intendenta. Ponadto każda z tych umów miałaby być zawarta w wymiarze ½ etatu.
Z uwagi na powyższe, nie ma przeszkód prawnych co do tego, aby zatrudnić pracownika na dwie umowy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jaką odprawę należy wypłacić nauczycielowi odchodzącemu na emeryturę zatrudnionemu w szkole prowadzonej przez Stowarzyszenie? Nauczyciel jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Woźna oddziałowa w przedszkolu publicznym zatrudniona na pełen etat na czas nie określony. Po rocznej nieobecności w pracy spowodowanej chorobą i jej leczeniem nie otrzymała zgody lekarza profilaktyka na powrót do pracy na zajmowanym stanowisku woźnej oddziałowej. W związku z tym rozwiązałam z pracownikiem umowę o pracę. Pani ta nie poinformowała pracodawcę o zamiarze odwołania się od orzeczenia lekarskiego do Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy. W trybie odwoławczym otrzymała orzeczenie o przydatności do pracy na stanowisku woźnej oddziałowej i złożyła podanie o przywrócenie do pracy.
Na zwolnionym stanowisku pracy została zatrudniona już inna osoba (umowa na czas określony). Wobec powyższego proszę o informację, czy istnieje możliwość nie przyjęcia (przywrócenia)do pracy byłej pracownicy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Zamierzam zatrudnić nauczyciela języka angielskiego w przedszkolu w wymiarze 5/22. Jest on nauczycielem mianowanym, nie pracował nigdy w mojej placówce. Czy mogę zawrzeć z nim umowę o pracę na czas określony?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Ile dni urlopu przysługuje pracownikowi administracji pracującemu na 1/2 etatu? Pracuje codziennie 4 godziny. Pracownik pracuje ponad 10 lat. Czy z tego wynika, że ma 26 dni urlopu czy 13 dni urlopu?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel, który przebywa na czteroletnim urlopie bezpłatnym, ma obowiązek zapoznać się z zarządzeniami dyrektora szkoły i je podpisać oraz zapoznać się z protokołami Rady Pedagogicznej i je podpisać? Jaka jest podstawa prawna?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe