Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Organ prowadzący wyraził zgodę na prowadzenie kształcenia w zawodzie opiekun medyczny w Szkole Policealnej dla Dorosłych funkcjonującej w ZSNr1 od roku szkolnego 2016/2017. W poprzednim i obecnym roku szkolnym nie udało się rozpocząć kształcenia na tym kierunku, ponieważ nie było chętnych do nauki w zawodzie opiekun medyczny w SPdD. Obecnie są chętne osoby na kwalifikacyjny kurs zawodowy. W związku z tym pytanie brzmi: czy można rozpocząć kwalifikacyjny kurs zawodowy w zawodzie opiekun medyczny, chociaż do tej pory nie było prowadzone kształcenie w tym kierunku w Szkole Policealnej dla Dorosłych?
Na podstawie § 6 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych, Dz.U. z 2017 r., poz. 1632 podmiot prowadzący kwalifikacyjny kurs zawodowy jest obowiązany poinformować okręgową komisję egzaminacyjną o rozpoczęciu kształcenia na kwalifikacyjnym kursie zawodowym w terminie 14 dni od daty rozpoczęcia tego kształcenia. Informacja powinna zawierać: 1) oznaczenie podmiotu prowadzącego kwalifikacyjny kurs zawodowy; 2) nazwę i symbol cyfrowy zawodu, zgodnie z klasyfikacją zawodów szkolnictwa zawodowego, oraz nazwę i oznaczenie kwalifikacji, zgodnie z podstawą programową kształcenia w zawodach, w zakresie której jest prowadzone kształcenie; 3) termin rozpoczęcia i zakończenia kwalifikacyjnego kursu zawodowego; 4) wykaz słuchaczy kwalifikacyjnego kursu zawodowego, zawierający imię i nazwisko, datę i miejsce urodzenia oraz numer PESEL słuchacza, a w przypadku słuchacza, który nie posiada numeru PESEL - numer dokumentu potwierdzającego jego tożsamość. Taki kurs może być więc prowadzony pomimo że szkoła policealna nie prowadziła kształcenia na kierunku objętym kursem.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W ostatnim czasie szkoły przechodzą kontrole sanepidowskie i panie chcą chodzić po klasach, sprawdzać m.in. czy dzieci prawidłowo siedzą w ławkach względem swojego wzrostu. Czy mają prawo do wchodzenia na zajęcia lekcyjne?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Mamy w placówce dziecko na wczesne wspomaganie rozwoju, które od grudnia 2016r. do czerwca 2017r. korzystało z zajęć wwr. Jest ono wpisane w Księgę wychowanków. Pytanie czy muszę raz jeszcze wpisywać to dziecko do w/w Księgi, jeśli już nie będzie korzystało z zajęć wwr, tylko będzie realizowało obowiązek szkolny?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Na prośbę miejscowego klubu sportowego dyrektor zgodził się przyjąć do internatu młodzież, która uprawia ciężary i uczęszcza do szkół prowadzonych przez powiat i miasto. Klub zaproponował korzystne stawki za wyżywienie i znacznie wyższe od przyjętych przez Zarząd Powiatu w uchwale. Mieszkańcy naszej szkoły płacą za tak zwany wkład do kotła. Szefowa finansów szkoły nie wyraża zgody na płacenie przez klub zapisanej w umowie kwoty za wyżywienie. Prawnik twierdzi, jeśli strony się zgadzają to nie ma przeszkód tym bardziej, że posiłki z uwagi na wysiłek ćwiczących będą bardziej obfite. Zaznaczam, że kwota zaproponowana przez klub jest kilka razy wyższa. Dodam, że za korzystanie z hali sportowej będą dodatkowe opłaty zgodne z uchwałą Zarządu Powiatu. Czy dyrektor popełnił uchybienie podpisując umowę na określony czas. Szkoła posiada obiekty sportowe i udostępnia instytucjom. osobom fizycznym po stawkach określonych w uchwale Zarządu Powiatu.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy plan nauczania przedmiotów zawodowych (kucharz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, fryzjer) w szkole branżowej I stopnia w roku szkolnym 2019/2020 jest różny dla uczniów kończących szkołę podstawową i gimnazjum? Czy są one takie same?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy szkoła, której uczniowie spełniają obowiązek szkolny w ORW ma obowiązek zakupić takiemu uczniowi podręczniki, czy też obowiązek ten spada na placówkę ORW?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe