Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne W samorządowej szkole organ prowadzący nie jest uprawniony do zobowiązania nauczyciela do brania udziału w naradzie szkoleniowej, ponieważ nie jest pracodawcą nauczyciela i...

PORADA PRAWNA

18 września 2018 Kadry

Organ Prowadzący organizuje naradę szkoleniową, która rozpoczyna się w niedzielę i będę musiał wziąć w niej udział rozpoczynając właśnie od tego dnia. Czy istnieje jakikolwiek przepis, który reguluje ewentualne "oddanie" dnia wolnego w zamian za fakt, iż jestem delegowany w niedzielę?

W samorządowej szkole organ prowadzący nie jest uprawniony do zobowiązania nauczyciela do brania udziału w naradzie szkoleniowej, ponieważ nie jest pracodawcą nauczyciela i nie wydaje jemu wiążących poleceń służbowych, a w związku z tym udział w niej nie jest obowiązkowy, zaś uczestnictwo w naradzie nie zobowiązuje pracodawcy do udzielenia dnia wolnego – art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm., art. 100 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2018 r., poz. 917. Natomiast w razie zatrudnienia w szkole niesamorządowej, gdy pracodawcą jest organ prowadzący, za pracę w niedzielę na polecenie pracodawcy, która jest dla danego pracownika dniem wolnym przypadającym poza 5 dniami roboczymi, przysługuje cały inny dzień wolny do końca okresu rozliczeniowego na podstawie art. 1513 KP. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT