Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Zgodnie z art. 42 ust 2 pkt 2 w roku szkolnym 2009/2010 nauczyciel będzie pracował dodatkowo 1 godzinę, a od roku szkolnego 2010/2011 2 godziny. Przepis ten obowiązuje w...

PORADA PRAWNA

Od nowego roku szkolnego w gimnazjach będzie obowiązywała dodatkowa godzina. Czy to oznacza, że nauczyciel będzie pracował 45 min. dodatkowo czy 60 min.? A inni pracownicy: bibliotekarz, pedagog, świetliczanka?

Zgodnie z art. 42 ust 2 pkt 2 w roku szkolnym 2009/2010 nauczyciel będzie pracował dodatkowo 1 godzinę, a od roku szkolnego 2010/2011 2 godziny. Przepis ten obowiązuje w szkołach każdego typu. Z prowadzenia zajęć są zwolnieni tylko dyrektorzy i wicedyrektorzy szkół. Bibliotekarz, pedagog i nauczyciel świetlicy też są obowiązani do realizacji tej godziny. W ustawie nie zaznaczono, że ma to być godzina dydaktyczna, zatem jest to zgodnie z definicją godziny zawartą w Kodeksie Pracy: 60 minut.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT