Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Od kiedy do kiedy zatrudnić nauczyciela na 4/18 etatu? 1. od 01.09.2020 r. do 31.08.2021 r. 2. od 07.09.2020 r. do 25.06.2021 r. Nauczyciel pracuje na pełnym etacie w innej szkole.
Termin zakończenia zatrudnienia nauczyciela jest uzależniony od zapotrzebowania na pracę nauczyciela w danej szkole oraz od uzgodnień dyrektora z nauczycielem w sprawie warunków zatrudnienia. Zgodnie z art. 10 ust. 7 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215, w przypadku zaistnienia potrzeby wynikającej z organizacji nauczania, stosunek pracy nauczyciela nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas określony. Dyrektor musi więc ocenić, czy po zakończeniu zajęć dydaktycznych do 31 sierpnia będzie zachodziło zapotrzebowanie na pracę nauczyciela, a więc czy planuje ją zlecać w sytuacjach wymienionych w art. 64 ust. 2 KN: zaangażować nauczyciela do przeprowadzania egzaminów, prac związanych z zakończeniem roku szkolnego i przygotowaniem nowego roku szkolnego (dotyczy to np. udziału w zebraniach rady pedagogicznej) lub do opracowywania szkolnego zestawu programów oraz uczestniczenia w doskonaleniu zawodowym w określonej formie. Jeśli takich czynności dyrektor nie planuje dla nauczyciela w czasie ferii letnich, powinien dążyć do zawarcia z nim umowy o pracę (zaproponować termin jej obowiązywania) do dnia 25 czerwca, ponieważ po tym dniu nie będzie istniało aż do 31 sierpnia zapotrzebowanie na pracę nauczyciela. Termin obowiązywania umowy, jako warunek zatrudnienia, jest elementem, który strony uzgadniają na etapie jej zawierania (art. 29 § 1 i art. 11 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2020 r., poz. 1320).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczycielowi zatrudnionemu z mianowania przysługuje ochrona przedemerytalna ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy to prawda, że kurs pedagogiczny dla nauczycieli musi mieć 270 godzin i obowiązkowo musi trwać dwa semestry? Jaka jest podstawa prawna?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Otrzymałam w tym miesiącu pismo o wliczenie do stażu pracy okresu czynnej służby wojskowej w okresie 4.09.1984 r. - 29.08.1985 r. czy po tylu latach przysługuje? Dana osoba jest pracownikiem od 1.09.1985 r.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Mam problem z rozliczeniem nadgodzin. Mój przydział wynosi 23 godziny dydaktyczne oraz 7 godzin biblioteki. Jak wyliczyć nadgodziny przy niepełnym tygodniu np. w tygodniu powinnam zrealizować 23 godziny dydaktyczne, zrealizowałam 15 oraz powinnam zrealizować 7 godzin bibliotecznych, zrealizowałam 3. Ile mam nadgodzin i jakich?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy jednostka jaka jest szkoła kierując się zapisem art. 54 paragraf 1 pkt 5 ordynacji podatkowej na zasadach rachunkowości ma prawo odstąpić od naliczenia odsetek od nieterminowych wpłat z tytułu należności budżetowych o charakterze publicznym, które stanowią dochody budżetowe lub też z tyt. należności z utworzonego uchwałą Rady miasta wydzielonego rachunku dochodów własnych? (należności za opłaty za obiady w stołówce szkolnej)
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe