Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Od 4 lipca 1975 r do 30 czerwca 1976 roku odbywałem służbę wojskową - zaraz po ukończeniu studiów. Po ukończeniu służby wojskowej podjąłem pracę w szkole z pierwszym dniem roku szkolnego 1976/77 tj. 23 sierpnia 1976 r. Czy w tym przypadku służba wojskowa zalicza się do stażu pracy i nagrody jubileuszowej w 2015 r.?
W wyroku z dnia 20 marca 2013 r., I UK 544/12 Sąd Najwyższy stwierdził, że znaczenie ma brzmienie ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2012 r. poz. 461 z późn. zm.) w okresie odbywania zasadniczej służby wojskowej. Od dnia 34 lipca 1975 r. do dnia 30 czerwca 1976r., art. 108 ust. 3 ustawy stanowił, że warunkiem wliczenia służby do stażu pracowniczego było podjęcie pracy u innego pracodawcy przed upływem 30 dni. Termin ten został przekroczony, dlatego okresu służby wojskowej nie wlicza się do nagrody jubileuszowej i dodatku stażowego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- 1. Nauczyciel zatrudniony przez mianowanie nie ma pełnego etatu, od 1.09. będzie miał 7/26 i 9/18 jakie dokumenty powinien mieć przygotowane? 2. Pedagog szkolny ma zmienione pensum z 20 na 25. Jakie dokumenty powinny być przygotowane?
- Członek związków, a jednocześnie komisji ZFŚS przebywa na urlopie zdrowotnym; otrzymałam telefon od przewodniczącego związków na dzielnicę, że ten nauczyciel będzie pracował w komisji socjalnej, mimo urlopu zdrowotnego, "bo to praca społeczna, a nie płatna". Według mnie nauczyciel przebywający na urlopie zdrowotnym nie może świadczyć żadnej pracy. Kto ma rację?
- Szkoła zatrudnia 14 pracowników, z d niem 30 września zostaje całkowicie zlikwidowana. Czy pracownikom niepedagogicznym przysługuje odprawa, jeżeli w regulaminie wynagradzania jest zapis przyznający odprawy? Czy szkoła publiczna może mieć taki zapis w regulaminie i czy jest on zgodny z prawem? Proszę o odpowiedź.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy przysługuje urlop pracownikowi technicznemu, który jest zatrudniony w okresie od 01.IX.2011 r. na czas określony - zasiłek chorobowy i urlop macierzyński. Pracownik ma 0 stażu, odbywał tylko praktyki.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy w ramach ZFŚS można pokryć koszty cateringu związane z wigilią dla pracowników lub zakończeniem roku? Poniżej zamieszczam fragment Regulaminu ZFŚS:
Środki Funduszu przeznaczone są na następujące cele:
1. Dofinansowanie różnych form wypoczynku dla osób uprawnionych, w tym wypoczynku organizowanego we własnym zakresie.
2. Udział osób uprawnionych w imprezach kulturalnych, oświatowych, sportowych i rekreacyjnych, wycieczkach turystyczno-krajoznawczych organizowanych przez pracodawcę i inne podmioty.
3. Bezzwrotnej pomocy finansowej dla osób uprawnionych z tytułu zwiększonych wydatków np. na ogrzewanie, energię elektryczną, zakup opału.
4. Udzielanie pomocy finansowej w związku z przejściową trudną sytuacją rodzinną, osobistą i materialną.
5. Udzielanie zapomóg losowych – bezzwrotnej pomocy finansowej dla osób uprawnionych, znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, życiowej i rodzinnej m.in.: (przewlekła choroba, operacja medyczna, zgon członka rodziny kradzież, powódź, pożar itp., inne nieprzewidziane nagłe zdarzenia losowe) po udokumentowaniu.
6. Dofinansowanie wypoczynku letniego lub zimowego dzieci osób uprawnionych.
7. Udzielanie pożyczek zwrotnych na cele mieszkaniowe.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe