Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Od 25 września 2014 roku główna księgowa przebywała najpierw na półrocznym zwolnieniu lekarskim, następnie otrzymała roczne świadczenie rehabilitacyjne, które kończy jej się z dniem 18 marca 2016r. Dzisiaj złożyła wypowiedzenie umowy o pracę za porozumieniem stron. Dyrektor wyraził zgodę. Czy należy jej się odprawa? W tej chwili nie ma jeszcze ani świadczeń rentowych ani emerytalnych.
W związku z rozwiązaniem stosunku pracy przez pracownika, czy to w drodze wypowiedzenia czy za porozumieniem stron nie przysługują odprawy. Jeżeli jednak rozwiązanie umowy następuje w związku z przejściem na rentę lub emeryturę, to należy wypłacić odprawę emerytalną. Zgodnie z § 9 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 18.03.2009 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, jednorazowa odprawa w związku z przejściem na emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do pracy jest wypłacana w dniu ustania stosunku pracy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pracownica jest zatrudniona w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii na podstawie dwóch umów o pracę. Na stanowisku wychowawca grupy w wymiarze 1 etat i ma płaconą wysługę lat 20%. Od 1 września 2024 r. jest zatrudniona również w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii na drugą umowę na stanowisku kierownik grup w wymiarze ½ etatu. Czy przy drugiej umowie należy płacić wysługę lat również 20%.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Zatrudniamy pracownika na zastępstwo (umowa obejmująca okres usprawiedliwionej nieobecności pracownika - bezterminowa). Obecnie zastępowana przebywa na urlopie wychowawczym do dnia 31 grudnia 2020 r. Robi przerwę od 1 stycznia do 3 stycznia 2021 r. (nowy rok i weekend - dni czerwone) po czym planuje wypisać urlop wypoczynkowy za rok 2021, który zyskała 1 stycznia 2021 r. w wymiarze 26 dni. Kolejną część urlopu wychowawczego planuje do 28 lutego 2021 roku. Zastępująca ją pracownica jest w ciąży - termin porodu luty/ marzec 2021 rok. Proszę o informację:
1. Czy te dni od 1 do 3 stycznia 2021 r. mają wpływ na umowę osoby na zastępstwo, która obecnie jest w ciąży i pracuje (a być może w styczniu 2021 roku będzie przebywać na zwolnieniu lekarskim)?
2. Jeśli zastępująca urodzi do 28 lutego 2021 r. to czy uzyska prawo do zasiłku macierzyńskiego i na jakich zasadach?
3. Jeśli urodzi po 28 lutego 2021 r. to czy uzyska prawo do zasiłku macierzyńskiego i na jakich zasadach?
4. Jeżeli osoba zastępowana wypisze kolejne podanie o urlop wychowawczy od 1 marca 2021 r. do 31 grudnia 2022 r. to co się dzieje z osobą zastępującą ją, która urodzi np. 25 lutego 2021 r.?
Czy należy z nią rozwiązać umowę na zastępstwo? Jeśli tak, to z jakim dniem?
Czy nadal pozostaje pracownikiem do 31 grudnia 2022 r.? I czy po rocznym urlopie macierzyńskim i rodzicielskim może wrócić do pracy na zastępstwo?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nienauczycielowi, który był zatrudniony w szkole od września do maja i przeszedł do innej placówki (również szkoła ) od maja na czas nieokreślony, należy się świadczenie urlopowe w nowym miejscu pracy za okres przepracowanych dwóch miesięcy czy powinien się zgłosić do poprzedniego pracodawcy o takie świadczenie urlopowe?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jakie wręczyć wypowiedzenie umowy o pracę nauczycielowi zatrudnionemu w niepełnym wymiarze czasu pracy na czas nieokreślony z powodu braku godzin?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W jakim systemie godzinnym powinien pracować wicedyrektor szkoły? Problem polega na tym,że mój wicedyrektor pełni funkcję radnego i w związku z tym faktem wychodzi w ciągu dnia do UM, by realizować zadania radnego. Nie wiem w jakiej sytuacji i na jakiej podstawie winienem potrącić mu pieniądze za niewypełnianie zadań w szkole? Dziękuję bardzo za szybką pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe