Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Obie treści pytania dotyczą ZFŚS. 1. Czy nauczycielowi przebywającemu na urlopie bezpłatnym od.109.2016 do 30.06.2017 należą się świadczenia z ZFŚS? ; 2.Czy pracownikowi administracji przebywającemu na urlopie wychowawczym w okresie 16.09.2016 r. - 15.08.2019 r. należą się świadczenia z ZFŚS? Czy istnieją jakieś przepisy(wyroki) które interpretują ww. sytuacje.
Osoby korzystające z urlopów bezpłatnych i wychowawczych nie tracą statusu pracownika, pomimo że nie zachowują prawa do wynagrodzenia. Świadczenia socjalne nie stanowią jednak składników wynagrodzenia. Zgodnie zaś z art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (Dz. U. Z 2016 r. poz. 800) uprawionymi do korzystania ze świadczeń socjalnych są pracownicy, czyli osoby pozostające w zatrudnieniu, bez konieczności spełnienia dalszych wymogów. Ostatnio MPiPS wypowiedział się odnośnie konieczność dokonywania odpisu na ZFŚS na pracowników na urlopach bezpłatnych właśnie ze wskazaniem, na posiadanie statusu pracownika (http://www.gazetapodatkowa.gofin.pl/ministerstwo-pracy-i-polityki-spolecznej-wyjasnia-urlopy,artykul,142561.html).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Przedszkole nie zatrudnia kadry specjalistycznej do prowadzenia zajęć dla dzieci z orzeczeniem, oraz ze wczesnym wspomaganiem. czy takie rozwiązanie jest prawidłowe ewentualnie jak to rozwiązać mianowicie: Zajęcia w przedszkolu prowadzą nauczyciele z Poradni wyłonionej w drodze przetargu w Gminie . Poradnia ma podpisaną umowę z przedszkolem na prowadzenie zająć z zakresu wczesnego wspomagania i kształcenia specjalnego(orzeczenie o kształceniu specjalnym).. prowadzi dokumentację. czy taka forma pomocy psych. pedagogicznej jest zgodna z prawem?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- W jaki sposób należy przekształcić przedszkole niepubliczne w publiczne, żeby spełniało obecne wymogi?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy w przypadku, gdy została dokonana zmiana w zakresie składu kadry pedagogicznej punktu przedszkolnego, należy przedłożyć do wiadomości organu ewidencyjnego aktualny wykaz kadry pedagogicznej wraz z jej kwalifikacjami?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor pogotowia opiekuńczo-wychowawczego będzie miał prawo przejścia na świadczenie kompensacyjne?
- Uczeń klasy czwartej technikum, który w szkolnym planie nauczania m. in. ma przedmioty: język niemiecki, język angielski oraz język niemiecki w budownictwie, uzyskał opinię z poradni PP o zwolnieniu z języka niemieckiego. Powstały wątpliwości, co z językiem niemieckim w budownictwie. Stanowisko poradni PP jest akie, że uczeń powinien być zwolniony z języka niemieckiego oraz języka niemieckiego w budownictwie. Jako dyrektor szkoły jestem jednak w stanie zapewnić uczniowi udział w zajęciach z języka angielskiego w budownictwie w zamian za język niemiecki w budownictwie. Jaka jest wykładnia prawna w sprawie? Jak należy postąpić? Jaki dokument skierowany do ucznia jako dyrektor muszę przygotować?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe