Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Niepubliczny punkt przedszkolny zatrudniał do dziś dwóch nauczycieli, z których jeden pełnił funkcję dyrektora. Od jutra zatrudniony zostaje jeszcze jeden nauczyciel. Moje pytanie: czy w takim punkcie powinna powstać rada pedagogiczna? Od czego zacząć, zważywszy na to, że zbliża się koniec roku szkolnego? Co z nauczycielami zajęć dodatkowych/poza podstawą programową/ zatrudnionych na umowy cywilno-prawne - będą wchodzić w skład rady? A może rada p.już dotychczas powinna funkcjonować?
Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.), ani rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31 sierpnia 2010 r. w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania, Dz. U. z 2010 r. Nr 161, poz. 1080 nie wymieniają organów działających w niepublicznym punkcie przedszkolnym. Tworzenie i funkcjonowanie rady pedagogicznej nie jest obowiązkowe. W różnych punktach przedszkolnych mogą działać odmienne organy. Wymieniają je dokumenty dotyczące organizacji punktu opracowane przez organ prowadzący lub statuty. Jeśli więc z wewnętrznych regulacji punktu przedszkolnego nie wynika obowiązek tworzenia rady pedagogicznej, taki organ nie działa w danej placówce.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jak powinno być sformułowane pismo dyrektora o przyznanie świadczenia na start?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka, która pracowała w naszej szkole w latach 1984-1995 zwróciła się o wystawienie duplikatu zaświadczenia o liczbie przysługujących świadectw rekompensacyjnych za lata 1991-1992.
Taki dokument jest jej niezbędny, ponieważ przechodzi na emeryturę.
Są to odległe lata. Szukałam kopi dokumentu, nigdzie nie znalazłam.
Po rozmowie z pracownikami, którzy pracowali ww. latach w szkole i otrzymali „Zaświadczenie o przysługujących świadectwach rekompensacyjnych”- składali je w banku, na podstawie którego bank wypłacał należne pieniądze.
W szkole nie ma kopi ww. zaświadczenia, a pracownik który je otrzymał musiał zostawić w banku.
Jak mam postąpić, jeśli nie mam żadnego dokumentu, na podstawie którego można wystawić duplikat?
Posiadam tylko listę, na której widnieje jej nazwisko oraz liczba przyznanych świadectw rekompensacyjnych.
Czy na podstawie posiadanej listy mogę wystawić jej zaświadczenie o przyznanych świadectwach rekompensacyjnych?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Witam. Bardzo proszę o wypisania w punktach szczegółowego wykazu dokumentów, które Zespół Szkół (gimnazjum, szkoła podstawowa oraz oddział przedszkolny) jest zobowiązany umieścić na BIP. Serdecznie dziękuję za pomoc.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka odbywa nauczanie indywidualne w domu ucznia (zapis z Orzeczenia), a de facto w domu dziadków ucznia, gdzie uczeń naprawdę mieszka. Adres dziadków nie jest adresem rejonowym. Uczeń ma zdiagnozowany ZA, zaburzenia zachowania (opozycyjno - buntownicze), zaburzenia funkcjonowania emocjonalno - społecznego, astmę oskrzelową. Chłopiec bardzo źle funkcjonuje. Otaczający świat i ludzi traktuje w kategoriach tylko zła. Nauczycielom trudno pracuje się w takiej atmosferze. Aktualnie pojawiają się oskarżenia wobec nauczycieli, że krzyczą, są niesprawiedliwi w ocenianiu chłopca, że nauczycielka uderzyła go. Nie jest to wg nauczycieli prawdą a mama twierdzi, że wierzy synowi. Nauczyciele postanowili nagrywać lekcje z chłopcem jako dowód na obronę własną. Czy mają do tego prawo?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytanie dotyczące kwestii tzw "zlewek" czyli pozostałości (odpadków) po posiłkach. W moim przedszkolu odbiera je gospodarz, który dla celów prywatnych hoduje trzodę. Chciała zapytać czy istnieją jakieś przepisy regulujące tą kwestię. Dodam jeszcze, że w czasie kontroli SANEPID zażądał certyfikatu lekarza weterynarii, że gospodarz może odbierać zlewki. Uprzejmie proszę o odpowiedź.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe