Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Dotację na uczniów objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka wypłaca powiat, a szczegółowe warunki ubiegania się o nią określa uchwała rady powiatu – powinno z...

PORADA PRAWNA

28 grudnia 2016 Prawo oświatowe

Niepubliczna Porania Psychologiczno - Pedagogiczna rozpoczęła działalność od 01 września 2016 r. Jak i gdzie należy złożyć wniosek o uzyskanie dotacji na realizację wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w poradni?

Dotację na uczniów objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka wypłaca powiat, a szczegółowe warunki ubiegania się o nią określa uchwała rady powiatu – powinno z niej wynikać, czy został ustalony wzór wniosku oraz do jakiego organu powiatu ma być składany (art. 90 ust. 4 w zw. z art. 5 ust. 5a i art. 2 pkt 4 UoSO). Wypłata dotacji w związku z WWRD prowadzonym od dnia 1 września 2016 r. jest ustawowo gwarantowana, jeżeli osoba prowadząca poradnię do dnia 30 września 2015 r. podała powiatowi planowaną liczbę uczniów, które w 2016 r. miały być objęte WWRD (art. 90 ust. 1a UoSO); analogiczny wniosek należało złożyć do dnia 30 września 2016 r. na dotację wypłacaną w 2017 r. Jeśli taka informacja nie została złożona do dnia 30 września 2015 r., powiat wypłaci dotację za okres od 1 września 2016 r. na zasadzie dobrowolności w oparciu o art. 90 ust. 2g UoSO; należy się jednak liczyć z tym, że nie ma w tym zakresie ustawowego obowiązku.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT