Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Niepubliczna Porania Psychologiczno - Pedagogiczna rozpoczęła działalność od 01 września 2016 r. Jak i gdzie należy złożyć wniosek o uzyskanie dotacji na realizację wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w poradni?
Dotację na uczniów objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka wypłaca powiat, a szczegółowe warunki ubiegania się o nią określa uchwała rady powiatu – powinno z niej wynikać, czy został ustalony wzór wniosku oraz do jakiego organu powiatu ma być składany (art. 90 ust. 4 w zw. z art. 5 ust. 5a i art. 2 pkt 4 UoSO). Wypłata dotacji w związku z WWRD prowadzonym od dnia 1 września 2016 r. jest ustawowo gwarantowana, jeżeli osoba prowadząca poradnię do dnia 30 września 2015 r. podała powiatowi planowaną liczbę uczniów, które w 2016 r. miały być objęte WWRD (art. 90 ust. 1a UoSO); analogiczny wniosek należało złożyć do dnia 30 września 2016 r. na dotację wypłacaną w 2017 r. Jeśli taka informacja nie została złożona do dnia 30 września 2015 r., powiat wypłaci dotację za okres od 1 września 2016 r. na zasadzie dobrowolności w oparciu o art. 90 ust. 2g UoSO; należy się jednak liczyć z tym, że nie ma w tym zakresie ustawowego obowiązku.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jestem dyrektorem Zespołu Szkół Specjalnych - są to szkoły społeczne, niepubliczne (o uprawnieniach szkół publicznych) dla uczniów upośledzonych w stopniu lekkim i umiarkowanym (dominują umiarkowani). W jakim zakresie rozporządzenie o nadzorze pedagogicznym obowiązuje takie szkoły?
- Czy organ prowadzący inny niż jst- stowarzyszenie prowadzący szkołę niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej przedstawia arkusz organizacyjny do zaopiniowania przez Kuratorium Oświaty? Czy dyrektor niepublicznej szkoły podstawowej o uprawnieniach szkoły publicznej występuje do zakładowych organizacji związkowych o wydanie opinii dotyczącej arkusza organizacji?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Bardzo proszę o wyjaśnienie i podanie wykładni prawnej jakie pensum obowiązuje nauczycieli pracujących w grupach dzieci 5-6 latków w przedszkolu.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Pracuję w Ośrodku wychowawczym jako pedagog mialam 30 godzin pensum, pracując również w niedzielę i sobotę. Co zmieni się w roku szkolnym 2009/10?
- Jaka jest podstawa prawna do zatwierdzenia regulaminu rekrutacji do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole i klasy pierwszej?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe