Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka została zatrudniona od 8.01.2015 r. na 14/18 et. na zastępstwo nieobecnej nauczycielki. Od 16.02.2015 r. przebywała na zwolnieniu lekarskim (w ferie zimowe przebywała na urlopie wypoczynkowym), następnie od 09.09.2015 r. do 6.09.2016 r. przebywa na urlopie macierzyńskim. Ile dniu urlopu wypoczynkowego przysługuje nauczycielce i czy może skrócić urlop macierzyński, wykorzystać urlop uzupełniający i podjąć pracę od. 1.09.2016 r.?
Jeżeli nauczycielka podczas wakacji w 2015 roku przebywała na zwolnieniu lekarskim, to przysługuje jej urlop uzupełniający w wymiarze 6 tygodni (8 – 2 tygodnie ferii zimowych). Aby powrócić do pracy 01.09.2016 r. musiałaby odpowiednio wcześniej zrezygnować z urlopu rodzicielskiego, aby wykorzystać cały zaległy urlop, a w trakcie wakacji 2016 r. wykorzystać bieżący urlop wypoczynkowy. Zgodnie z art. 1821d § 3 kodeksu pracy, pracownik może zrezygnować z korzystania z urlopu rodzicielskiego w każdym czasie za zgodą pracodawcy i powrócić do pracy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczycielka posiadająca dyplom studiów magisterskich – pedagogika specjalna (resocjalizacja) posiada kwalifikacje do zajmowania stanowiska pedagoga szkolnego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Uczeń kl. IV z orzeczonym autyzmem otrzymał nauczyciela wspomagającego. Jakie kwalifikacje powinien posiadać nauczyciel, którego dyrektor zatrudni od 1 września 2017r. ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy zatrudnianemu nauczycielowi lub innemu pracownikowi możemy wlić do stażu pracy warunkującego dodatek za wysługę lat okres pracy pozam granicami Polski (udokumentowany zaświadczeniem)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o wyjaśnienie który z poniższych przykładów jest prawidłowy dla wyliczenia urlopu dla pracownika:
zatrudnionego na 3/4 etatu ( 6 godz. dziennie)przysługujący wymiar urlopu wynikający ze stażu pracy 26 dni
1. pracownikowi przysługuje 26 dni urlopu x 6 godzin = 156 godzin w roku kalendarzowym urlop udzielany w dniach, wobec powyższego pracownik wykorzystał j.w.
2. przysługujący urlop 20 dni x 8 godz. = 160 godzin w roku kalendarzowym urlop udzielany w godzinach wobec powyższego pracownik wykorzystał 26 dni x 6 godzin (26 x 6 = 156 ), pozostało 4 godziny.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Bardzo proszę o poradę w następującej sprawie. W mojej szkole pracuje 3 nauczycieli wych. fizycznego, którzy zatrudnieni są przez mianowanie. Pierwszy pracuje od roku 1999 (ma 14 lat pracy pedagogicznej, pracuje na pełnym etacie,ukończył studia polonistyczne, ale nigdy w mojej szkole nie uczył tego przedmiotu, oraz studia podyplomowe z wych. fiz., jego rodzina liczy 5 osób), nauczycielka z 11 letnim stażem pracy pedagogicznej(pracuje w mojej szkole od roku 2004 na 10/18 etatu, rodzina liczy 3 osoby) oraz jej mąż (15 lat pracy ped.,w mojej szkole pracuje od 2005 roku, w tym roku szkolnym zatrudniony był na 11/18 etatu, posiada studia podyplomowe z zakresu resocjalizacji, pracuje w pełnym wymiarze w zakładzie poprawczym). Według przyjętych w szkole kryteriów zwalniania pracowników, podjęłam decyzję o zwolnieniu tego ostatniego. Nauczyciel zapowiedział wniesienie sprawy do sądu pracy ponieważ nie zgadza się tą decyzją. Czy może liczyć na wygraną? W przypadku przydzielenia pierwszemu nauczycielowi języka polskiego musiałabym zwolnić polonistę, który jest jedynym żywicielem rodziny.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe