Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka z dniem 1 września 2016 r. została zatrudniona na zastępstwo do dnia 31.08.2017. W październiku poinformowała, że jest w ciąży, a rozwiązanie nastąpi z końcem lutego 2017 r. Czy istnieje możliwość wcześniejszego rozwiązania umowy o pracę z nauczycielką po uroczeniu dziecka?
Nauczycielka po porodzie z pewnością będzie chciała skorzystać z urlopu macierzyńskiego, którego pracodawca musi udzielić.
Zgodnie z arr. 177 kodeksu pracy, pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży, a także w okresie urlopu macierzyńskiego pracownicy, chyba że zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z jej winy i reprezentująca pracownicę zakładowa organizacja związkowa wyraziła zgodę na rozwiązanie umowy. Rozwiązanie przez pracodawcę umowy o pracę za wypowiedzeniem w okresie ciąży lub urlopu macierzyńskiego może nastąpić tylko w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam, proszę o poradę prawną: Co powinien zrobić dyrektor szkoły, jeśli podpisał umowę z portalem internetowym, który podał informację na swojej stronie internetowej, że zespół ekspertów będzie na bieżąco odpowiadał na pytania i problemy, a rzeczywistość jest taka, że na niektóre pytania od ponad miesiąca nie ma odpowiedzi, a w przypadku wielu problemów wspomniany zespół odpowiada na pytania , których nie było w przedstawionym problemie, albo podaje sprzeczne wyjaśnienia?
- Czy nauczyciel emeryt może być zatrudniony na czas nieokreślony?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy art 222 Ustawy Prawo Oświatowe dotyczący dodatkowego zatrudnienia tylko za zgodą dyrektora szkoły dotyczy nauczyciela który dodatkowo zatrudnia się w poradni psychologiczno-pedagogicznej? Nadmieniam, że chodzi o nauczyciela który ma pełny etat w szkole. Czy nauczyciel w szkole która ma ośrodek szkolenia kierowców, a nauka jazdy wynika z podstawy programowej kształcenia w zawodzie może realizować naukę jazdy z uczniami na podstawie umowy zlecenia?
- Czy pracownik może posiadać dwie niezależne ze sobą umowy o pracę u jednego pracodawcy? Różny charakter pracy. Specjalista d/s płac w przedszkolu posiada umowę na okres próbny określony w umowie na trzy miesiące w wymiarze 1/5 etatu. W chwili obecnej woźna oddziałowa wystąpiła o rozwiązanie stosunku pracy z dniem 4 listopada w związku z nabyciem praw emerytalnych. Specjalista d/s płac wyraziła chęć uzupełnienia etatu do pełnego etatu, na stanowisku woźnej oddziałowej. Woźna oddziałowa jest niezbędna, ponieważ mamy dużą ilość dzieci uczęszczających do przedszkola. Czy powinnam zawrzeć drugą niezależną umowę o innym charakterze pracy i innymi obowiązkami na stanowisko woźnej na 0,75 etatu, z osobą wykonującą pracę jako specjalista d/s płac? Nie wiem jak rozwiązać ten problem.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Witam!
Czy funkcjonuje jeszcze w szkole dodatek za specjalizację? Kiedyś nauczyciel miał stopień specjalizacji i otrzymywał 30 zł do wynagrodzenia. czy dalej należy wypłacać taki dodatek. Proszę o podstawę prawną na podstawie której wypłacamy bądź nie wypłacamy dodatek za specjalizację.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe