Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka odbywająca staż na nauczyciela kontraktowego przebywa na zwolnieniu lekarskim ponad miesiąc tj. od 11 stycznia 2021 r. Czy wypłacanie dodatku funkcyjnego nauczycielowi z tytułu opiekuna stażu należało wstrzymać, jeśli tak to od kiedy?
W czasie zwolnienia lekarskiego nauczycielce nie wypłaca się żadnej części wynagrodzenia za pracę, np. dodatku funkcyjnego, ponieważ takiego uprawnienia nie przyznają jej obowiązujące przepisy – art. 80 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, Dz. U. z 2020 r., poz. 1320. W sytuacji, gdy podczas nieobecności nauczycielce nie odebrano funkcji opiekuna stażu to w podstawie wynagrodzenia chorobowego albo zasiłku chorobowego, wypłacanego za czas nieobecności w pracy, uwzględnia się dodatek funkcyjny jako średnią wyliczoną z 12 miesięcy poprzedzających miesiąc rozpoczęcia zwolnienia lekarskiego – art. 36 § 1 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz. U. z 2020 r., poz. 870).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jeśli nauczyciel zdobył w 2016 roku stopień nauczyciela kontraktowego, to od 1 września 2018 roku może rozpocząć staż na stopień zawodowy nauczyciela mianowanego na starych czy na nowych zasadach?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel stażysta rozpoczynający pracę i zaczynający staż na nauczyciela kontraktowego, zatrudniony na czas określony- na zastępstwo może ubiegać się o zasiłek na zagospodarowanie?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka kontraktowa została zatrudniona na zastępstwo od 01.09.2014r do 30.06.2015r i rozpoczęła staż na nauczyciela mianowanego. Za ten okres otrzymała pozytywną ocenę dorobku zawodowego. Od 01.09.2015r znalazła zatrudnienie również na zastępstwo w innej szkole gdzie pracowała do 31.08.2016r. i kontynuowała staż. Również za ten okres otrzymała od dyrektora pozytywną ocenę dorobku zawodowego. A od 01.09.2016r. do 30.06.2017r. otrzymała pracę w szkole w której zaczynała staż i dalej go kontynuuje. Czy w tej sytuacji staż nauczycielki kończy się 30.05.2017r, czy musi być wydłużony o przerwę wakacyjną czyli o 2 miesiące. Jeżeli staż skończy się w maju czy nauczycielka może złożyć wniosek do organu prowadzącego o podjęcie postępowania na stopień nauczyciela mianowanego przed upływem zatrudnienia tj. do 30 czerwca 2017?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel kontraktowy jest zatrudniony w dwóch szkołach, w jednej w wymiarze 15/18 na czas określony, w drugiej na 7/18 na czas nieokreślony. W której szkole może rozpocząć staż na nauczyciela mianowanego?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel kontraktowy, któremu w czasie trwania stażu na nauczyciela mianowanego powierzono funkcję wicedyrektora, odbywa staż do końca maja, czy do końca sierpnia? Kto w opisanej sytuacji dokonuje oceny dorobku zawodowego, dyrektor szkoły, czy organ prowadzący? Jakie są różnice przy procedurze pomiędzy uzyskiwaniem kolejnego stopnia awansu przez nauczyciela pełniącego funkcję kierowniczą, a nauczyciela, który takiej funkcji nie pełni?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe