Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka, mając ukończony l stopień studiów wyższych, uzyskała stopień nauczyciela kontraktowego w innej szkole. Do naszej placówki przyszła już z aktem nadania. Pracowała od 1.09.2018 r. do 31.08.2020 r. Pracując w naszej szkole, ukończyła studia II stopnia. Obecnie podjęła pracę w innej szkole i zwróciła się do dyrektora (w naszej placówce) o wydanie nowego aktu nadania stopnia nauczyciela kontraktowego i uzupełnienie w nim swojego wykształcenia. Kto powinien taki akt poprawić? Placówka (my), w której nauczyciel uzupełnił wykształcenie? Czy placówka, w której nauczyciel uzyskał stopień awansu zawodowego? Jaką datę należy podać na akcie nadania stopnia awansu zawodowego? Czy numer na tym akcie ulega zmianie? Czy zostaje pierwotnie nadany?
Na podstawie art. 9f ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela, t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 2215 nauczycielowi, który w trakcie pracy zawodowej uzyskał wyższy poziom wykształcenia niż określony w akcie nadania stopnia awansu zawodowego, dyrektor szkoły lub inny organ nadający stopień awansu, wydaje na wniosek nauczyciela nowy akt nadania odpowiedniego stopnia awansu zawodowego, uwzględniający uzyskany poziom wykształcenia. Dyrektor powinien więc zapoznać się z dokumentacją dotyczącą wykształcenia nauczyciela, która została przedstawiona w akcie nadania, oraz z potwierdzającą ukończenie studiów II stopnia. Po pozytywnym zweryfikowaniu tych informacji dyrektor szkoły, podczas pracy w której zostały uzyskane kwalifikacje, wydaje akt nadania z bieżącą numeracją obowiązującą w danej szkole, ponieważ wydaje nowy akt nadania – załącznik nr 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 26 lipca 2018 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli (Dz.U. z 2018 r., poz. 1574 ze zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jeśli kwalifikacje do nauczania języka obcego posiada nauczyciel, który ukończył studia Wychowanie przedszkolne z językiem angielskim licencjackie, bez certyfikatu to dlaczego nie posiada ich nauczyciel, który ukończył studia podyplomowe uzupełniające kwalifikacje z zakresu Wczesnego nauczania języka? Dlaczego wg kuratorium może uczyć i ma kwalifikacje, a już podczas postępowania egzaminacyjnego nauczyciela dyplomowanego takich kwalifikacji nie posiada?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel stażysta zatrudniony od 1 września 2017 r. na "umowę o pracę na czas zastępstwa" za nauczycielkę przebywającą do 11 kwietnia 2018 na urlopie rodzicielskim, ropoczyna staż na nauczyciela kontraktowego i dyrektor przydziela jemu opiekuna stażu?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor może odmówić rozpoczęcia stażu na mianowanego nauczycielowi, który musi uzupełnić kwalifikacje? Nauczyciel ma pedagogikę rewalidacyjną o specjalności surdopedagogika i pedagogikę leczniczą, a musi mieć oligo. W tym roku pracuje prowadząc zajęcia rewalidacyjne, wcześniej był wspomagającym.
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel z dniem 01.09.2017 roku rozpoczął w naszej szkole awans zawodowy na stopień nauczyciela dyplomowanego. Awans miał trwać do 31.05.2020 roku. Równolegle pracował kilka godzin w drugiej szkole. Od 01.09.2019 nauczyciel przeszedł do tej szkoły na etat, gdzie może kontynuować awans. W naszej szkole jest nadal zatrudniony w wymiarze 4 godzin tygodniowo. W obydwu szkołach były odrębne umowy o pracę (bez uzupełniania etatu). Czy w tej sytuacji powinien otrzymać ocenę pracy czy częściową ocenę dorobku zawodowego? Nie zmienił miejsca zatrudnienia.
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Mamy zatrudnioną nauczycielkę w naszej szkole od 01.09.2017r. do 31.08.2018r.
Będąc zatrudniona w innych szkołach tj.
- w 1 placówce 01.09.2015r. rozpoczęła awans zawodowy na nauczyciela mianowanego i otrzymała ocenę cząstkową pozytywną ;
- od 01.09.2016r. zatrudniona następnej szkole ma ocenę opisową bez kwalifikacji pozytywną/negatywną.
Złozyła wniosek w naszej szkole o kontynuacje awansu zawodowego dnia 20.09.2017r. bez oceny cząstkowej, czy może realizować w naszej szkole staż.
dziekuję za pomoc
Teresa Zgrabka
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe