Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Nie można wypłacić ekwiwalentu urlopowego w zamian za nie udzielenie urlopu w naturze. Przypadki, w których wypłaca się ekwiwalent urlopowy zawiera art. 66 ust. 2, tj.: w...

PORADA PRAWNA

20 sierpnia 2015 Zatrudnianie (kodeks pracy)

Nauczycielce przysługuje urlop uzupełniający w wymiarze: 6 tygodni za 2014 rok oraz 4 tygodnie i 2 dni za 2015 rok. Nauczycielka nie chce skorzystać z tego urlopu tylko wrócić do pracy od 01 września. Czy w tym wypadku mogę wypłacić Jej ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop? Byłoby to korzystne dla szkoły, ponieważ nie musiałabym zatrudniać nauczyciela na zastępstwo na ten okres, a uczniowie uniknęliby zmiany nauczyciela.

Nie można wypłacić ekwiwalentu urlopowego w zamian za nie udzielenie urlopu w naturze. Przypadki, w których wypłaca się ekwiwalent urlopowy zawiera art. 66 ust. 2, tj.: w razie niewykorzystania przysługującego urlopu wypoczynkowego z powodu:
- rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy,
- powołania do zasadniczej służby wojskowej albo do odbywania zastępczo obowiązku tej służby, do okresowej służby wojskowej lub do odbywania długotrwałego przeszkolenia wojskowego.

Należy tez pamiętać o zasadzie wynikającej z kodeksu pracy, a dokładnie z art. 152 § 2: Pracownik nie może zrzec się prawa do urlopu.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2023 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT