Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel zwrócił się z prośbą o udzielenie urlopu okolicznościowego z tytułu jego ślubu, który ma sie odbyć 17.lipca.2010r.. Prosi o urlop w terminie 7-8 kwietnia 2010r. Czy dyrektor może wyrazić zgodę na urlop w w/w terminie?
Zgodnie z tym przepisem, ślub pracownika jest okolicznością determinującą konieczność udzielenia mu dwóch dni urlopu okolicznościowego.
Podstawa prawna:
- Art. 2982 Ustawa z dnia 26 czerwca 1974r Kodeks pracy
Urlop okolicznościowy przysługuje na daną okoliczność, jeżeli jest nią ślub to dowodem na to jest akt zawarcia małżeństwa. Pracodawca może, a nawet powinien zażądać od pracownika udokumentowania zależności pomiędzy zdarzeniem powodującym nieobecność w pracy oraz terminem jego zaistnienia.
Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy (Dz. U. Dz.U.2007.227.1678):
§ 15. Pracodawca jest obowiązany zwolnić od pracy pracownika na czas obejmujący:
1) 2 dni - w razie ślubu pracownika lub urodzenia się jego dziecka albo zgonu i pogrzebu małżonka pracownika lub jego dziecka, ojca, matki, ojczyma lub macochy (…).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel dyplomowany ma umowę o pracę na zastępstwo na część etatu (biblioteka) do końca października 2019 r. Jednocześnie realizuje godziny z projektu finansowane zgodnie z art. 35a KN. Planuję zatrudnienie nauczyciela od dnia 1 listopada tylko na 4 h zajeć projektu unijnego (kontynuacja projektu) - n-l nie będzie miał w szkole innych zajęć dydaktycznych. Jaką kwotę wynagrodzenia należy napisać w umowie o pracę? Jaka będzie podstawa prawna zatrudnienia?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak dokonać przeniesienia dokumentów z części "A" do "B" w teczce akt osobowych, które kiedyś były źle wpięte?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy osoba która ukończyła studia I stopnia na kierunku pedagogika opiekunczo-wychowawcza i hospicyjna, oraz studia magisterskie na kierunku praca z osobami o specjalnych potrzebach edukacyjnych moze byc zatrudniona w osrodku rewalidacyjno-wychowawczym na stanowisku nauczyciela, prowadzac zajęcia z dziecmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym ze sprzężeniami lub z dziecmi z niepełnosprawnościa intelektualna w stopniu głębokim?
- Czy nauczycielowi posiadającemu świadectwo ukończenia studiów podyplomowych "Pedagogika sztuki" można uznać kwalifikacje do nauczania muzyki i plastyki w szkole podstawowej i gimnazjum? Poniżej przedstawiam program studiów: filozofia sztuki - 15 godz.; psychoanaliza sztuki - 15 godz., wybrane zagadnienia z psychologii emocji , motywacji i osobowości- 25 godz., psychologia twórczości - 15 godz., trening twórczości - 15 godz., pedagogika sztuki - 15 godz., projektowanie dydaktyczne - 20 godz. kompozycja i analiza formy - 30 godz., warsztaty sztuki (muzyka i plastyka) 30 godz., warsztaty muzyczne - 30 godz., warsztaty literackie 30 godz., komputer w sztuce- 10 godz., warsztaty dydaktyczne - realizacja projektów- 20 godz., wykład monograficzny- 5 godz. Nadmieniam, iż nauczyciel nie ma studiów kierunkowych pierwszego stopnia w tym zakresie.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel kontraktowy zatrudniony na czas nieokreślony złożył wniosek o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron bez okresu wypowiedzenia. Dyrekcja szkoły wyraża na to zgodę, co umieszczamy na świadectwie pracy. Na podstawie jakiej podstawy prawnej następuje rozwiązanie stosunku pracy w tym przypadku?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe