Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel dyplomowany ma umowę o pracę na zastępstwo na część etatu (biblioteka) do końca października 2019 r. Jednocześnie realizuje godziny z projektu finansowane zgodnie z art. 35a KN. Planuję zatrudnienie nauczyciela od dnia 1 listopada tylko na 4 h zajeć projektu unijnego (kontynuacja projektu) - n-l nie będzie miał w szkole innych zajęć dydaktycznych. Jaką kwotę wynagrodzenia należy napisać w umowie o pracę? Jaka będzie podstawa prawna zatrudnienia?
Od dnia 1 listopada 2019 r. w związku z tym, że nauczyciel nie będzie realizował pensum w danej szkole, podstawę jego zatrudnienia będzie stanowił art. 16 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2019 r., poz. 1148 ze zm. oraz ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2019 r., poz. 1040 ze zm. Zgodnie z art. 16 ust. 2 PO za każdą godzinę prowadzenia zajęć w ramach projektu unijnego nauczycielowi przysługuje wynagrodzenie nie wyższe niż wynagrodzenie za jedną godzinę prowadzenia zajęć w godzinach ponadwymiarowych dla nauczyciela dyplomowanego posiadającego wykształcenie wyższe i tytuł zawodowy magister, magister inżynier lub równorzędny oraz realizującego tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć wynoszący 18 godzin. Natomiast kwotę wynagrodzenia (nie wyższą niż limit z art. 16 ust. 2 PO) za każdą godzinę zajęć ustalają zgodnie strony umowy o pracę, ponieważ ustawodawca jej nie określa (art. 11 KP).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Wójt ogłosił konkurs 10 maja 2013 roku natomiast odwołał go 21 maja 2013, podając banalne powody. Czy postąpił zgodnie z prawem oświatowym? Całość do wglądu na stronie www.rzeczniow.pl w zakładce wiadomości.
- Czy nauczyciel, który ma tzw. " okienko" może wyjść ze szkoły bez poinformowania o tym fakcie dyrektora? Czy ta godzina wolna uważana powinna być jako czas do dyspozycji dyrektora np. wykonanie dekoracji itp. Pensum nauczyciela to 40 godzin.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jaka ulga podatkowa przysługuje w ramach funduszu socjalnego dla pracowników czynnych i dla emerytowanych pracowników?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dotyczy prawidłowego zatrudniania nauczycieli. W sytuacji, gdy rozpoczęciem pracy nauczyciela na czas nieobecności/określony jest nie 1 września tylko np.: 26 październik to czy umowę należy spisać do 31 sierpnia , czy do końca roku szkolnego tj. do 23.06?
- Czy jest przepis, podstawa prawna, która określa czas jaki musi upłynąć od momentu ukończenia kursu z zarządzania oświatą do chwili przystąpienia do konkursu na dyrektora (np. kurs kończy się 10 marca, a konkurs jest 20 marca czy nie trzeba jakiś czas odczekać?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe