Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel zatrudniony w naszej szkole od 01.09.2017r. do 12.02.2018r. na zastępstwo na 14/18, jest zatrudniony w innej szkole na 13/18. Moje pytanie - czy nauczycielowi w naszej szkole możemy zaliczyć zakończone okresy zatrudnienia w innych szkołach? Okresy te zostały zaliczone w drugiej szkole.
Z pytania wynika, że zatrudnienie w Państwa szkole jest dla nauczyciela dodatkowym zatrudnieniem. W przypadku dodatkowego zatrudnienia, nauczycielom nie zalicza się do stażu zakończonych okresów pracy, które zostały zaliczone w głównym miejscu pracy. Staż pracy ustala się odrębnie dla każdego stosunku pracy, co oznacza, że nauczyciel ten w Państwa szkole otrzymałby dodatek stażowy po przepracowaniu 3 lat.
Wyjątkiem od tej zasady jest sytuacja, gdy nauczyciel pozostaje w stosunku pracy jednocześnie w kilku szkołach w wymiarze łącznie nieprzekraczającym obowiązującego nauczyciela wymiaru zajęć. Wówczas do okresów uprawniających do dodatku za wysługę lat w każdej ze szkół wlicza się wszystkie zakończone okresy zatrudnienia.
(§ 7 Rozporządzenia MENiS z dnia 31.01.2005 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli (...).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Dnia 01.09.2019 r. został zatrudniony nauczyciel za zgodą KO czyli wg Kodeksu Pracy. W styczniu uzyskał on przygotowanie pedagogiczne i dostarczył zaświadczenie o ukończeniu studiów natomiast świadectwo ukończenia studiów dostarczył dopiero na początku marca 2020 r.
1) czy w związku z tym należało zakończyć umowę zawartą na podstawie KP i podpisać nową zgodnie KN, jeśli tak to w jakim terminie?
2) czy powinno to się odbyć przez wypowiedzenie?
3) jak wyliczyć urlop takiego nauczyciela?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Witam!
Dyrektor szkoły wystąpił do Organu Prowadzącego o rezygnację z funkcji dyrektora szkoły. Organ przyjął rezygnację: powód wybór na v-ce starostę. Nauczyciel jednak nie wystąpił z wnioskiem do dyrektora o udzielenie urlopu bezpłatnego. Czym to skutkuje?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka j.polskiego i historii ukończyła studia podyplomowe w zakresie "Diagnozy i psychoprofilaktyki zagrożeń edukacyjnych" na wydziale pedagogicznym Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Czy te studia dają kwalifikacje do pracy w szkole podstawowej jako pedagog szkolny?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o opinię prawną dotyczącą następujących spraw. 1. Nauczyciel zgodnie z przydziałem czynności wynikającym z arkusza organizacyjnego szkoły realizuje 19/18 godzin w edukacji wczesnoszkolnej oraz 3/26 jako wychowawca świetlicy. Czy jego pensum powinno być uśrednione? Czy godziny wykraczające poza ustalone pensum (tzw. godziny ponadwymiarowe) powinny być płatne z pensum 18/18, 26/26, czy też pensum uśrednionego? 2. Nauczyciel zgodnie z przydziałem czynności wynikającym z arkusza organizacyjnego szkoły realizuje 11/18 zajęć dydaktycznych (lekcyjnych) oraz 11/20 jako logopeda. Jego pensum zostało uśrednione i wynosi 19/19. Czy 3 godziny ponadwymiarowe tego nauczyciela powinny być płatne z pensum uśrednionego 19/19 czy pensum logopedy 20/20?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o wydanie opinii prawnej dotyczącej przysługiwania bądź nie dodatkowego wynagrodzenia rocznego za rok 2016 w opisanych poniżej przypadkach: 1. Pracownik obsługi w szkole: w okresie od 1.01.2016 r. do 5.05.2016 r. – urlop rodzicielski; po zakończeniu urlopu rodzicielskiego w dniu 6.05.2016 r. powrót do pracy - nie świadczyła w tym dniu efektywnej pracy: w czasie 1 godziny była na badaniach lekarskich, na pozostałe 7 godzin złożyła wniosek o udzielenie czasu wolnego na podstawie art. 188 Kp; od 9.05.2016 r. do 13.07.2016 r. korzystała z urlopu wypoczynkowego; od 14.07.2016 r. do 31.12.2016 r. przebywała na urlopie wychowawczym; urlop wychowawczy trwa nadal; 2. Pracownik obsługi w szkole: w okresie od 01.01.2016 r. do 23.03.2016 r. przebywał na zasiłku rehabilitacyjnym, ale otrzymywał również wynagrodzenie za dodatek stażowy; 23.03.2016 r. nastąpiło rozwiązanie umowy o pracę w związku z przejściem pracownika na rentę chorobową. Pracownik nie spełnił warunku przepracowania minimum 6 miesięcy. Z warunku przepracowania 6 m-cy jest zwolniony z tytułu przejścia na rentę, ale efektywnie nie przepracował nawet 1 dnia. Jednak istnieje podstawa naliczenia dodatkowego wynagrodzenia rocznego z tytułu wypłacania pracownikowi dodatku za wysługę lat, który to dodatek wchodzi w skład podstawy do wyliczenia wysokości dodatkowego wynagrodzenia rocznego.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe