Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel zatrudniony jest od 01.10.15 r. na czas określony do 30.06.16 r. na 8/26 etatu (świetlica). Czy prawidłowo będzie jeżeli wyliczę mu, że od 25.06 - do 30.06.16 r. wykorzysta 6 dni urlopu, a za pozostałe 45 dni ( 9 m-c x 5,6 dnia urlopu = 50,4 dni urlopu) wypłacę mu ekwiwalent za niewykorzystany urlop? Nauczyciel w czasie ferii przebywał na zwolnieniu lekarskim. Drugie pytanie, czy prawidłowym jest fakt naliczenia w/w nauczycielowi świadczenia urlopowego w wysokości 252,44 zł (przypomnę 9 m-c pracy na 8/26 etatu)?
W obydwu przypadkach zaproponowane wyliczenia są prawidłowe. Urlop nauczyciela w szkole feryjnej rozpoczyna się po zakończeniu zajęć w czerwcu, natomiast świadczenie urlopowe ustala się proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy i okresu zatrudnienia nauczyciela w danym roku szkolnym.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy poprawnie jest nawiązanie stosunku pracy z nauczycielem od 2.09.16 r. do 30.06.17 r. na podstawie art. 10 ust. 7 ustawy z 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2014 r., poz. 191 ze zm.) umowa na czas określony, na stanowisku nauczyciela historii, w wymiarze 9/18 etatu tj. 9/18 godz. tygodniowo, w celu zaistnienia potrzeby wynikającej z organizacji nauczania. Sytuacja ta zaistniała w wyniku, iż inny nauczyciel dnia 1 września zrezygnował z tych godzi i zmuszeni zostaliśmy do zatrudnienie nowej osoby na te godziny. W opisanej sytuacji trudno mówić o potrzebie zatrudnienia wynikającej z organizacji nauczania, a raczej o powstaniu vacatu. Potrzeba zatrudnienia nauczyciela, która wynika z organizacji nauczania to np. nauczanie indywidualne (lub inne zajęcia) zaplanowane na jeden rok szkolny lub jego część. Zasadniczo umowa o pracę zawarta od początku roku szkolnego (również od dnia rozpoczęcia zajęć) powinna zakończyć się 31 sierpnia, ponieważ nauczyciel nabywa prawo do urlopu wypoczynkowego w pełnym wymiarze. Dobrze, a jeśli nauczyciel ten pracował 1 września(tylko 1 dzień), a od 2 września zatrudniliśmy na ten vacat nowego nauczyciela to jaką podstawę prawną powinienem wstawić w umowie i czy wówczas poprawne jest i uzasadniające zatrudnienie tego nauczyciela na czas od 2 września do 30 czerwca?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Bardzo proszę o informację dotyczącą udzielenia pracownikom niepedagogicznym dodatkowych dni wolnych od pracy za święto przypadające w soboty i niedziele w roku 2018. Wszyscy pracownicy zatrudnieni są w pełnym wymiarze czasu pracy. Czy w tym roku pracownicy mają prawo tylko do jednego dodatkowego dnia wolnego za święto przypadające 6 stycznia? Nadmieniam, że mamy 3-miesięczny okres rozliczeniowy i z moich wyliczeń wynika, że dyrektor ma obowiązek zapewnić dni wolne w okresach: I-III – 27 dni wolnych, IV-VI - 30 dni wolnych, VII-IX -28 dni wolnych, X-XII -29 dni wolnych. Czy poza tymi obowiązkowymi może udzielić dodatkowych dni wolnych np. za 1.04; 20.05, 11.11?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy w trakcie roku szkolnego organ prowadzący może obciąć 1 etat pracownika obsługi? Zaznaczam że ten etat został zatwierdzony w arkuszu kwietniowym.
- Czy nauczycielce, która od 1 stycznia do końca czerwca była na urlopie zdrowotnym, następnie przebywała do końca sierpnia na urlopie wypoczynkowym, do pracy wróciła od 1 września, należy się trzynasta pensja - tzw. trzynastka? Jak ją naliczyć?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jakie wykształcenie musi posiadać nauczyciel,aby prowadził zajęcia korekcyjno-kompensacyjne.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe