Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Uzyskanie akceptacji komisji kwalifikacyjnej oraz nadanie stopnia awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego przez dyrektora są odrębnymi czynnościami związanymi z awansem ...

PORADA PRAWNA

21 lipca 2020 Awans zawodowy

Nauczyciel w wyniku postępowania kwalifikacyjnego w dniu 25 czerwca uzyskał akceptację komisji kwalifikacyjnej na stopień nauczyciela kontraktowego. Czy akt nadania stopnia awansu zawodowego można wydać z dniem 30 czerwca? Czy jest to zgodne z prawem?

Uzyskanie akceptacji komisji kwalifikacyjnej oraz nadanie stopnia awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego przez dyrektora są odrębnymi czynnościami związanymi z awansem nauczyciela - § 13 ust. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 26 lipca 2018 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli (Dz.U. z 2018 r., poz. 1574 ze zm.) i art. 9b ust. 4 pkt 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215. Dyrektor powinien nadać nauczycielowi stopień awansu do dnia 30 czerwca (art. 9b ust. 3 KN), a więc data jest uzależniona od tego, w jakim dniu faktycznie dyrektor wyda decyzję administracyjną w tym przedmiocie; nie musi to być dzień uzyskania akceptacji komisji kwalifikacyjnej. Jeśli więc dyrektor sporządzi akt nadania w dniu 30 czerwca, jest to prawidłowe działanie. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2023 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT