Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Komisja kwalifikacyjna, w której skład wchodzi przedstawiciel kuratora oświaty jako jej przewodniczący, jest uprawniona do zbadania dokumentacji nauczyciela załączonej do...

PORADA PRAWNA

30 października 2017 Awans zawodowy

Nauczyciel uzyskał stopień nauczyciela mianowanego, czy komisja na stopień nauczyciela dyplomowanego może zakwestionować przygotowanie pedagogiczne?

Komisja kwalifikacyjna, w której skład wchodzi przedstawiciel kuratora oświaty jako jej przewodniczący, jest uprawniona do zbadania dokumentacji nauczyciela załączonej do wniosku o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego, w tym w zakresie kwalifikacji nauczyciela (m.in. czy posiada przygotowanie pedagogiczne), ponieważ jest to podstawowy wymóg do uzyskania w sposób ważny stopnia awansu zawodowego, zaś ważność tę bada kurator oświaty (art. 9b ust. 1 i art. 9h KN, § 9 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 marca 2013 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli, Dz.U. z 2013 r., poz. 393).

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT