Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Przedszkole niepubliczne. Jeśli organem prowadzącym przedszkole jest osoba fizyczna (nie posiada przygotowania pedagogicznego) i zatrudnia dyrektora ds. pedagogicznych, to kto i w jakiej roli uczestniczy w postępowaniu egzaminacyjnym na stopień nauczyciela mianowanego? 1) …………………… – Organ prowadzący Przedszkole – przewodniczący 2) …………………. – Dyrektor przedszkola – członek komisji 3) …………………… – Przedstawiciel …………. Kuratora Oświaty 4) ……………………. – Ekspert ds. awansu z listy MEN 5) …………………… – Ekspert ds. awansu z listy MEN
Zgodnie z art. 9g ust. 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm. komisję egzaminacyjną dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień nauczyciela mianowanego powołuje organ prowadzący przedszkole. W skład komisji wchodzą: przedstawiciel organu prowadzącego przedszkole, jako jej przewodniczący (a więc osoba wyznaczona przez organ prowadzący jest przewodniczącym komisji); przedstawiciel organu sprawującego nadzór pedagogiczny (osoba wyznaczona przez kuratora oświaty jest członkiem komisji); dyrektor przedszkola (jest członkiem komisji); dwaj eksperci z listy ekspertów ustalonej przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania (są członkami komisji).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciel, który rozpoczął pracę 6 listopada 2023 r., (a nie 1 września) w tym dniu staje się nauczycielem początkującym i po 2 latach od tej daty ma być oceniany?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Jak powinno być poprawnie sformułowane pismo dyrektora do pracownika o zgodzie na rozpoczęcie stażu na stopień nauczyciela mianowanego, przydzieleniu opiekuna i zatwierdzeniu projektu planu rozwoju zawodowego?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Jak wygląda procedura awansu na stopień nauczyciela dyplomowanego w takiej sytuacji: Staż rozpoczęty jako nauczyciel po dwóch latach wygrana w konkursie i objęcie stanowiska dyrektora placówki. Czy w takiej sytuacji okres stażu się wydłuża? Czy pisze się sprawozdanie za dwa lata jako nauczyciel i oddzielne za 9 miesięcy jako dyrektor?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel złożył wniosek o awans na stopień nauczyciela dyplomowanego. Jakie w związku z tym ma obowiązki dyrektor szkoły?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka otrzymała stopień nauczyciela mianowanego 25 sierpnia 2020 roku, w 2021 roku przebywała na urlopie macierzyńskim. Czy staż na dyplomowanego rozpoczyna w 2023 (wrzesień) czy w 2024 roku?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe