Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Z pytania wynika, ze nauczyciel nie jest w trakcie stażu na stopień nauczyciela dyplomowanego. W takiej sytuacji, nauczyciel kontynuuje awans na nauczyciela dyplomowanego na...

PORADA PRAWNA

20 września 2022 Awans zawodowy

Nauczyciel uzyskał awans na nauczyciela mianowanego 26 sierpnia 2021 r. Na jakich zasadach rozpocznie awans na nauczyciela dyplomowanego?

Z pytania wynika, ze nauczyciel nie jest w trakcie stażu na stopień nauczyciela dyplomowanego. W takiej sytuacji, nauczyciel kontynuuje awans na nauczyciela dyplomowanego na podstawie nowych przepisów obowiązujących od dnia 1 września 2022 r.
Warunkiem uzyskania stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego w tzw. „nowej ścieżce” jest przepracowanie w szkole wymaganego okresu oraz uzyskanie w roku, w którym nauczyciel będzie składał dokumenty do organu sprawującego nadzór pedagogiczny o podjęcie postępowania na stopień nauczyciela dyplomowanego, minimum bardzo dobrej oceny pracy.
Dla nauczycieli, którzy legitymowali się na dzień 31 sierpnia 2022 r. stopniem awansu zawodowego nauczyciela mianowanego, wymagany okres przepracowania to 3 lata i 9 miesięcy z możliwością zaliczenia na poczet okresu przepracowania okresów pracy od dnia uzyskania stopnia awansu zawodowego nauczyciel mianowanego.
We wskazanym przypadku nauczyciel będzie mógł wystąpić w wnioskiem do organu w roku szkolnym 2024/2025.
 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2023 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT