Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel przebywa na urlopie macierzyńskim od 03.06.2017 do 02.06.2018 r. Czy po powrocie z urlopu ma prawo do urlopu wypoczynkowego i w jakim wymiarze. Nauczyciel zatrudniony jest na czas nieokreślony i w pełnym wymiarze.
Za 2017 rok, w szkole feryjnej nauczyciel ma prawo do urlopu uzupełniającego w wymiarze 6 tygodni (o ile wykorzystał 2 tygodnie urlopu podczas ferii zimowych), na podstawie art. 66 ust. 1 Karty Nauczyciela. W lipcu i sierpniu 2018 r. będzie korzystał z urlopu wypoczynkowego za 2018 rok, a urlopu uzupełniającego za 2017 rok należy udzielić - częściowo w czerwcu i we wrześniu (w porozumieniu z nauczycielem).
W szkole nieferyjnej, zakładając, że nauczyciel nie wykorzystał w ogóle urlopu w 2017 roku, ma prawo do zaległego urlopu w przysługującym wymiarze 35 dni, na podstawie art. 66a Karty Nauczyciela. Jeżeli wykorzystał tylko część z 35 dni urlopu, to przysługuje mu odpowiednia część niewykorzystanego urlopu oraz urlop za 2018 rok w pełnym wymiarze.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Za ile dni należy wypłacić ekwiwalent dla nauczyciela zatrudnionego na stanowisku niepedagogicznym w trybie art. 7 ust. 1a, b i d ustawy o systemie oświaty w okresie np. od 13.09.2014 - 26.06.2015r.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Ile dni urlopu uzupełniającego za 2014 r. należny się dyrektorowi szkoły, który wykorzystał 14 dni ferii, od 20.07 do 20.08 przebywa na zwolnieniu lekarskim. 21.08. rozpoczyna pracę w ramach przygotowania roku szkolnego? Jeżeli od 18.08. miałby zlecony nadzór nad remontami to czy dni 15,16,17 są dniami urlopu?
Dyrektor wykorzysta łącznie za 2014 rok 6 tygodni i 3 dni urlopu. Urlop uzupełniający, zgodnie z Kartą Nauczyciela, przysługuje za maksymalnie 8 tygodni i tylko za niewykorzystanie urlopu z powodu choroby oraz innych urlopów (poza zdrowotnym), jak również z powodu zlecenia przez organ prowadzący nadzoru nad remontami i inwestycjami lub realizacji innych zadań zleconych. Praca związana z rozpoczęciem roku szkolnego nie mieści się w powyższym wyliczeniu. Zlecenie nadzoru nad remontami od 18.08 nie może mieć miejsca, gdyż do 20.08 dyrektor przebywa na zwolnieniu lekarskim. Dopiero okres po 20.08 stanowiłby podstawę do urlopu uzupełniającego. Biorąc powyższe pod uwagę, dyrektorowi przysługiwałby urlop uzupełniający w wymiarze 1 tygodnia i 4 dni.
Proszę wskazać które dni policzono jako dni urlopu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownica jest zatrudniona w szkole w pełnym wymiarze czasu pracy 1/1 etatu na stanowisku referenta, z tego tytułu otrzymuje wynagrodzenie zasadnicze oraz dodatek za wysługę lat. Od 15 września została również zatrudniona w tej samej szkole na stanowisku nauczyciela w wymiarze 6/18 etatu. Czy z zatrudnienia jako nauczyciel powinna otrzymywać również dodatek za wysługę lat?Pracownica posiada zakończone okresy zatrudnienia które są uwzględniane w dodatku stażowym wypłacanym ze stanowiska referenta.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Mojej wicedyrektor powołanie do pełnienia funkcji wicedyrektora kończy się 31.08.2015 roku. Nie planuję zmiany wicedyrektora i myślę o przedłużeniu sprawowania przez nią tej funkcji. Czy mam wobec tego wdrożyć od nowa procedury i zasięgnąć opinii rady pedagogicznej i organu prowadzącego? Stosowne pozytywne opinie oba organy wydały w 2010 r. Czy może poprosić radę pedagogiczną o wotum zaufania i dopiero wtedy napisać przedłużenie funkcji wicedyrektorowi?
- Czy nauczyciel, który pracuje w dwóch różnych szkołach, ale w jednej gminie (ten sam organ prowadzący) uczestniczy w szkoleniu BHP w jednej ze szkół, czy nie jest to błędem jeśli ta druga szkoła podepnie ksero do akt osobowych tego nauczyciela zaświadczenie o aktualnym szkoleniu BHP ale z nazwą innej szkoły, stanowisko jest to samo ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe