Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Zgodnie z art. 30 § 1 pkt 4 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1465) umowa o pracę rozwiązuje się z upływem czasu, na który była...

PORADA PRAWNA

24 sierpnia 2023 Kadry

Nauczyciel dyplomowany zatrudniony na podstawie art. 10 pkt 7 KN, na czas określony.

1. Umowa kończy się 31 sierpnia i wówczas kończymy współpracę z nauczycielem. Jaką podstawę prawną wpisać w świadectwie pracy w miejscu przeznaczonym na przyczynę rozwiązania stosunku pracy?

2. Czy jeśli jest to nauczyciel kontraktowy lub początkujący podstawa prawna się zmienia?

3. Nauczyciel dyplomowany zatrudniony w sposób wskazany we wstępie, na własną prośbę skraca umowę składając wypowiedzenie. Jaką podstawę prawną wpisać w świadectwie pracy?

Zgodnie z art. 30 § 1 pkt 4 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1465) umowa o pracę rozwiązuje się z upływem czasu, na który była zawarta.

Skoro umowa z nauczycielem była umową na czas określony, w świadectwie wpisujemy właśnie taka podstawę zakończenia umowy. Nie ma tu znaczenia, czy był to nauczyciel dyplomowany, czy kontraktowy, albo początkujący.

Jeśli zaś nauczyciel złożył wypowiedzenie, to po umowa i tak się rozwiązała 31 sierpnia zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 1 i ust. 2 pkt 1 KN, a jeśli było to porozumienie stron, to podstawą rozwiązania umowy był art. 23 ust. 4 pkt 1 Karty Nauczyciela

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2023 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT