Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nasza nauczyciela przebywa na zwolnieniu lekarskim od 29.06.2016r do 27.09.2016r/ciąża/ od 28.09.2016r do 14.02.2017urlop macierzyński; od 15.02.17r do 01.08.2017r urlop rodzicielski. Ile dni urlopu uzupełniającego należy się w/w nauczycielce i czy są uwarunkowania prawne w jakiej ilości dni jednorazowo może pójść na urlop i do kiedy musi wykorzystać urlop uzupełniający?
Nauczycielka nabęcie prawo do uzupełniającego urlopu wypoczynkowego za 2016 i 2017 rok.
Zarówno w jednym, jak i drugim roku, od puli 8 tygodni należy odjąć okres wykorzystanego urlopu: w 2016 r. okres ferii zimowych (14 dni) i 4 dni czerwca, a w 2017 r. 4 tygodnie i 2 dni sierpnia.
Zgodnie z art. 66 ust. 1 Karty Nauczyciela, urlop uzupełniający przysługuje w ciągu roku szkolnego. Nie można go udzielić podczas wakacji czy ferii zimowych, ponieważ w tym czasie nauczyciel przebywa na kolejnym urlopie wypoczynkowym, do którego nabył prawo.
Przepisy nie określają szczegółowych zasad udzielania urlopu uzupełniającego. Termin jego udzielenia pracodawca musi ustalić więc z nauczycielem, biorąc pod uwagę organizację pracy szkoły. Najlepiej więc udzielić takiego urlopu zaraz od nowego roku szkolnego w pełnym przysługującym wymiarze, z zastrzeżeniem, że urlop ten nie może pokrywać się z nowym urlopem podczas ferii zimowych - w takich przypadkach urlop uzupełniający powinien zostać udzielony w częściach.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jak wyliczyć ekwiwalent za urlop dla nauczyciela zatrudnionego od 1 września 2015 do 30 czerwca 2015 r. (czy będzie to 56 dni - 14 dni okres ferii) czy pozostałe 4 dni w czerwcu do końca miesiąca mogę odjąć i uznać, że nauczyciel wykorzystał urlop i wypłacić ekwiwalent za 38 dni ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka została zatrudniona na podstawie umowy na zastępstwo za nauczycielkę przebywającą na urlopie macierzyńskim. Dzisiaj oświadczyła, że będąc w ciąży, skorzysta ze zwolnienia lekarskiego do czasu porodu. Czy w takim wypadku można zatrudnić kolejnego nauczyciela na zastępstwo, jak powinna być zredagowana umowa oraz do kiedy powinnam zatrudniać obecnie pracującą na zastępstwie - już nieobecną, nauczycielkę.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- WITAM, W ZWIĄZKU ZE ZMNIEJSZENIEM LICZBY ODDZIAŁÓW, JESTEM ZMUSZONA DAĆ W MAJU WYPOWIEDZENIE NAUCZYCIELOWI ZATRUDNIONEMU NA PODSTAWIE MIANOWANIA. 1) CO ZE SKUTECZNOŚCIĄ WYPOWIEDZENIA, JEŚLI NAUCZYCIEL PRZED MIESIĄCEM MAJEM PÓJDZIE NA URLOP DLA PORATOWANIA ZDROWIA?
2) CZY WCHODZI TUTAJ RÓWNIEŻ W GRĘ PRZENIESIENIE NAUCZYCIELA W STAN NIECZYNNY, JEŚLI WIEM, ŻE W PRZYSZŁOŚCI NIE BĘDZIE WIĘCEJ GODZIN? Proszę o radę jak skutecznie rozwiązać stosunek pracy z tym nauczycielem.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Gimnazjum zostało włączone w struktury szkoły podstawowej, jak należy rozwiązać stosunek pracy z nauczycielem, dla którego nie ma godzin ze względu na odejście 3 klas gimnazjalnych?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Wicedyrektor przebywa na zwolnieniu L4 od 20 grudnia 2014r. Dnia 31 marca 2015r. złożył wypowiedzenie z pełnienia funkcji wicedyrektora (powierzenie było do 31 sierpnia 2015r.). W związku z wypowiedzeniem od dnia 1 lipca 2015r. przestanie pełnić funkcję wicedyrektora. Czy istnieje możliwość ograniczenia etatu od 1 września 2015r. pomimo, iż przebywa na zwolnieniu L4 oraz,że w momencie tworzenia arkusza organizacyjnego piastuje jeszcze funkcję wicedyrektora?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe