Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Poradnia niepubliczna, która prowadzi wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, otrzymuje dotację na każde dziecko w wysokości nie niższej niż kwota przewidziana na jedno dziecko...

PORADA PRAWNA

04 maja 2016 Prawo oświatowe

Na jaki zakres działalności Niepubliczna Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna może otrzymać dotację? Czy za wydanie opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju może pobierać opłaty od rodziców?

Poradnia niepubliczna, która prowadzi wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, otrzymuje dotację na każde dziecko w wysokości nie niższej niż kwota przewidziana na jedno dziecko objęte wczesnym wspomaganiem w części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostki samorządu terytorialnego, pod warunkiem że osoba prowadząca poda organowi udzielającemu dotację planowaną liczbę dzieci, które mają być objęte wczesnym wspomaganiem rozwoju, nie później niż do dnia 30 września roku poprzedzającego rok udzielania dotacji. Dotacja samorządowa jest przekazywana na dofinansowanie realizacji zadań poradni w zakresie kształcenia, wychowania i opieki, w tym na pokrycie wydatków bieżących (ponoszonych na działalność, w tym na wynagrodzenia, media, koszty utrzymania budynku oraz zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków opieki, obsługę administracyjną, prawną i finansową), zakup środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, obejmujących książki i inne zbiory biblioteczne, środki dydaktyczne, sprzęt sportowy i rekreacyjny, meble, pozostałe środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne o wartości nieprzekraczającej 3.500 zł (art. 90 ust. 1a i ust. 1d UoSO).
Niepubliczna poradnia może pobierać opłaty w zakresie ustalonym w statucie lub innych wewnętrznych regulacjach, np. w cenniku lub regulaminie płatności, dopuszczalne jest więc ich pobieranie od rodziców za ww. orzeczenia (art. 84 ust. 2 pkt 5 i 6 UoSO).
 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT