Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Mój pracownik przebywa na świadczeniu rehabilitacyjnym do 9 lutego 2016. Ma 6 dni zaległego urlopu za 2014 rok i z oczywistych przyczyn nie korzystał z urlopu w roku bieżącym. Jaki wymiar urlopu mu przysługuje, gdy powróci do pracy? Poproszę również o informację czy jeśli otrzyma rentę, o którą się stara również ma prawo wybrać urlop i w jakim wymiarze?
Pracownik, mimo pobierania świadczenia rehabilitacyjnego, nabył prawo do urlopu wypoczynkowego za 2015 rok w pełnym wymiarze. W 2016 roku należy więc udzielić mu zarówno zaległych 6 dni z 2014 r., jak i całego urlopu z 2015 r. Dodatkowo, z dniem 1 stycznia nabędzie prawo do urlopu wypoczynkowego za 2016 rok.
Jeżeli pracownik przejdzie na rentę, to w związku z rozwiązaniem stosunku pracy należy wypłacić mu ekwiwalent za niewykorzystany urlop (zaległy i proporcjonalny do okresu zatrudnienia w 2016 roku).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel jest zatrudniony na całym etacie w świetlicy szkolnej 26/26 oraz w tym roku szkolnym przydzielono mu 5 godzin z etatu nauczycielskiego - 5/18. Proszę o odpowiedź czy nauczyciel powinien: 1. Mieć dwie odrębne umowy; 2. wyliczone nadgodziny z pensum łączonego 26/26 + 5/18 = etat 24, czyli wychodzi 7 nadgodzin z 24; 3. wyliczone nadgodziny z etatu świetlicy ( 5 godzin )?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy wniosek o urlop z tytułu opieki nad dzieckiem zdrowym do lat 14 oraz wniosek o urlop okolicznościowy można przechowywać w teczce akt osobowych czy należy prowadzić odrębną ewidencję?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Tworzy się specjalny fundusz na nagrody dla nauczycieli art. 49 ustawy Karta Nauczyciela w budżetach organów prowadzących szkoły w wysokości 1% planowanych rocznych wynagrodzeń osobowych, czy do podstawy tych naliczeń uwzględniamy nagrody jubileuszowe i odprawy emerytalne?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy organ prowadzący może przedłużyć powierzenie stanowiska dyrektorowi szkoły podstawowej bez konkursu, któremu kadencja kończy się 31.08.2017 r.?
- Mam wątpliwość czy niżej opisane przypadki należy traktować jako etat łączony: 1) nauczyciel przyrody ma 18 godzin przyrody + 3 godziny świetlicy; 2) nauczyciel języka polskiego ma 16 godzin j.polskiego + 4 godziny świetlicy? Zarówno nauczyciel przyrody i nauczyciel j. polskiego mają pensum 18 godz.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe