Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Zmiana stanowiska kierowniczego nie wpływa na długość stażu, który wynosi 2 lata i 9 miesięcy (art. 9c ust. 1 pkt 2 KN). Bez odbywania stażu dyrektor może ubiegać się...

PORADA PRAWNA

11 stycznia 2017 Awans zawodowy

Mam pytanie o awans dyrektora szkoły niepublicznej na nauczyciela mianowanego. Awans rozpoczął się kiedy nauczyciel był jeszcze zastępcą dyrektora, a kończy kiedy jest dyrektorem. Co należy zrobić w takiej sytuacji?

Zmiana stanowiska kierowniczego nie wpływa na długość stażu, który wynosi 2 lata i 9 miesięcy (art. 9c ust. 1 pkt 2 KN). Bez odbywania stażu dyrektor może ubiegać się jedynie o awans na nauczyciela dyplomowanego (nie zaś mianowanego), o ile stanowisko dyrektora zajmował co najmniej przez 3 lata, upłynęły co najmniej 4 lata od uzyskania stopnia awansu nauczyciela mianowanego i uzyskał wyróżniającą ocenę pracy (art. 9e ust. 1 KN).

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT