Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Mam nauczyciela, który jest na urlopie dla poratowania zdrowia od 01.09.2018 r. do 31.08.2019 r. w szkole jest reorganizacja i zmniejsza się liczba oddziałów i etatów (od września ten nauczyciel będzie miał 12/18 etatu). Nauczyciel od września chciałby skorzystać z zaległego urlopu wypoczynkowego i odejść na świadczenie kompensacyjne (55 lat kończy 17 października 2019 r.) Nauczyciel również chciałby skorzystać z 9 miesięcznej odprawy emerytalnej- czy to prawo będzie mu przysługiwało w październiku? Czy korzystniej dla tego nauczyciela byłoby nie korzystać z zaległego urlopu wypoczynkowego i rozwiązać stosunek pracy a następnie czekać do osiągnięcia wieku tj. do 17 października i złożyć wniosek o świadczenie kompensacyjne? Czy to świadczenie kompensacyjne będzie przysługiwało przy braku stosunku pracy (jaka jest podstawa prawna)?
Jeżeli nauczyciel przed 17 października 2019 r. rozwiąże stosunek pracy, nie będzie mógł przejść na świadczenie kompensacyjne, ponieważ w dniu rozwiązania stosunku pracy musi spełniać wszystkie wymogi z art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 22 maja 2009 r. o nauczycielskich świadczeniach kompensacyjnych, Dz.U. z 2018 r., poz. 128, w tym wiek. W związku z tym może wykorzystać urlop uzupełniający od dnia 1 września 2019 r. i po nim na jego wniosek o rozwiązanie stosunku pracy w trybie porozumienia stron za zgodą dyrektora może rozwiązać stosunek pracy po uzyskaniu wymaganego wieku z powodu braku możliwości kontynuowania pracy w pełnym wymiarze zajęć z powodów organizacyjnych i w związku z zamiarem przejścia na świadczenie kompensacyjne. Wówczas otrzyma w ostatnim dniu pracy dwie odprawy: 6 miesięczną z art. 20 ust. 2 KN i 3 – miesięczną emerytalno – rentową z art. 87 ust. 2 KN, o ile w oświacie przepracował co najmniej 20 lat.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jak często należy przeprowadzać szkolenia z zakresu ochrony przeciwpożarowej dla pracowników szkoły(nauczyciele+obsługa)?
- Czy nauczyciel realizujący doradztwo zawodowe 10 godzin dla kl. VII może być zatrudniony na umowę zlecenie? Jaka forma jest najwłaściwsza?
- Jak rozwiązać sprawę wynagrodzenia dla nauczyciela za 3 dniową wycieczkę klasową,czy wyjazd na " Zieloną szkołę"? Jakie są podstawy prawne do tych uregulowań?
- Od II półrocza muszę zatrudnić surdopedagoga na 2/18. Jaką umowę mam z nim podpisać ?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy pracownikom pedagogicznym i niepedagogicznych dyrektor przedszkola niepublicznego może dać premię np. świąteczną sfinansowaną z dotacji?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe