Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Na podstawie art. 62 ust. 1 UoSO organ prowadzący szkoły różnych typów lub placówki może je połączyć w zespół. Ponieważ nie jest określony termin utworzenia...

PORADA PRAWNA

09 listopada 2016 Prawo oświatowe

Mam do Państwa bardzo pilne pytanie. Właśnie dowiedzieliśmy się, że jutro (podczas zaplanowanego wcześniej - na życzenie Pana Burmistrza) zostanie nam podana informacja o tym, że nasza szkoła (podstawowa) ma zostać połączona z dniem 1 stycznia 2017 roku w zespół z gimnazjum mieszczącym się w tym samym budynku. Gimnazjum jest szkołą z oddziałami sportowymi, natomiast my nie mamy tego członu w swojej nazwie. Nasza rada pedagogiczna nie godzi się na takie połączenie. Stąd moje pytanie: Czy w przypadku braku zgody rady pedagogicznej, w trakcie roku szkolnego organ prowadzący ma prawo dokonać takiego przekształcenia?

Na podstawie art. 62 ust. 1 UoSO organ prowadzący szkoły różnych typów lub placówki może je połączyć w zespół. Ponieważ nie jest określony termin utworzenia zespołu, z tego względu organ prowadzący może podjąć decyzję w tym przedmiocie w każdym czasie, również w trakcie roku szkolnego. Rady pedagogiczne poszczególnych szkół wyrażają jedynie niewiążącą opinię, nie zaś zgodę na utworzenie zespołu szkół (art. 62 ust. 3 UoSO). Połączenie w zespół szkoły podstawowej z gimnazjum wymaga natomiast pozytywnej opinii kuratora oświaty (art. 62 ust. 5b UoSO).

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT