Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Kiedy można zrobić nauczycielowi będącemu na urlopie zdrowotnym ocenę pracy? Nauczyciel przebywa do 26.06 na urlopie zdrowotnym, chciałabym żeby od września ten nauczyciel był wicedyrektorem, ale nie ma aktualnej oceny pracy, a ta jest potrzeba to pełnienia funkcji. Co zrobić w takiej sytuacji?
Ocena pracy powinna zostać ustalona najpóźniej do dnia 26 września, ponieważ do 3-miesięcznego terminu jej ustalenia (liczonego od powiadomienia nauczyciela na piśmie o rozpoczęciu dokonywania oceny jego pracy z inicjatywy dyrektora lub na wniosek nauczyciela) nie wlicza się nieobecności nauczyciela – art. 6a ust. 2 i 2b ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215. Gdyby funkcja ta miała zostać powierzona przed 26 września, ocenę należy ustalić odpowiednio wcześniej, co będzie możliwe gdy odpowiednio wcześniej (przed feriami letnimi lub w trakcie ferii letnich) dyrektor uzyska opinię rady rodziców oraz zapozna nauczyciela z projektem oceny i umożliwi jemu wniesienie uwag – art. 6a ust. 5, 5a i 8 KN.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Do szkoły podstawowej uczęszcza 180 dzieci Na przyszły rok szkolny zaplanowano 2 etaty zajęć w ramach pedagoga specjalnego. Proszę o informację jakie to są zajęcia i kto może realizować. Dziękuję.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- W czasie trwania roku szkolnego do klasy I szkoły podstawowej przyjęci zostali uczniowie w związku ze zmianą miejsca zamieszkania. W jaki sposób szkoła powinna pozyskać środki na zakup ćwiczeń do poszczególnych edukacji (podręczniki rządowe są dodatkowe na każdy oddział).?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- W Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym wychowankami są: dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim oraz dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Czy dotyczy również niepełnosprawności sprzężonej w stopniu lekkim czy tylko w stopniu umiarkowanym i znacznym?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy może Rada Gminy zwolnić wszystkie dzieci z opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego? Czy to jest zgodne z prawem?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy punkt przedszkolny, do którego uczęszczają tylko dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego może posiadać status ogólnodostępnego(w którym realizowana jest podstawa programowa wychowania przedszkolnego oraz IPETy dzieci) czy musi być w kategorii specjalnego?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe