Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Kadrowa naszej szkoły odkryła, że jedna z nauczycielek otrzymała z Urzędu Gminy Akt nadania na stopień nauczyciela mianowanego bez uzasadnienia. Jest możliwość naprawienia tego błędu? Proszę o podanie podstawy prawnej i tekstu uzasadnienia wg stanu prawnego na czerwiec 2003r.
Obowiązujący w czerwcu 2003 r. wzór aktu nadania stopnia awansu nauczyciela mianowanego (załącznik nr 4 do rozporządzenia MEN z dnia 3 sierpnia 2000 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli (Dz. U. z 2000 r. Nr 70, poz. 825) wprawdzie zawierał stwierdzenie: „Uzasadnienie aktu nadania stopnia awansu zawodowego w załączeniu”, które zgodnie z art. 107 § 1 KPA powinno zawierać uzasadnienie faktyczne i prawne, jednak zgodnie z obowiązującym wówczas art. 107 § 4 KPA, organ mógł odstąpić od uzasadnienia decyzji, ponieważ uwzględniała ona w całości żądanie nauczyciela jako strony postępowania administracyjnego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy zajęcia korekcyjno-kompensacyjne są zajęciami terapeutycznymi. Jeśli nie ma podanego pensum przez organ prowadzący to można liczyć pensum 18? Bardzo dziękuję za odpowiedź.
- Potrzebuję najprostszy wzór listy obecności administracji obsługi.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy magister pedagogiki społeczno-opiekuńczej posiadający również kwalifikacje z zakresu filologii polskiej z oligofrenopedagogiką może prowadzić zajęcia korekcyjno-kompensacyjne w ramach których należy stymulować rozwój emocjonalno-społeczny uczniów, uczyć rozpoznawania wyrażania i radzenia sobie z emocjami, współdziałania z rówieśnikami, a także usprawniać percepcję słuchową, wzrokową, usprawniać techniki czytania i pisania oraz rozwijać umiejętności grafomotoryczne?
- Czy nauczyciel praktycznej nauki zawodu korzystający podczas zajęć z uczniami ze służbowego samochodu (o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony) musi przechodzić w ramach profilaktycznej opieki zdrowotnej testy psychotechniczne? Czy w przypadku, gdy lekarz medycyny pracy nie skierował nauczyciela p.n.z. na takie dodatkowe badania, obowiązek ten ciąży na dyrektorze szkoły?
- Czy dyrektor w okresie przerwy świątecznej musi organizować opiekę świetlicową dla uczniów? Czy musi czy może zobowiązać do sprawowania tej opieki nauczycieli lub innej pracy w szkole, jak potwierdzać ten fakt (obecność w pracy?)
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe