Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Kadencja dyrektora szkoły trwa do 31 sierpnia 2019r. Nie wiadomo kiedy organ prowadzący szkołę ogłosi konkurs na dyrektora. W kwietniu 2019 roku trzeba przygotować arkusz organizacyjny szkoły. Wygląda na to, że w arkuszu organizacyjnym szkoły dyrektor musi zaplanować dla siebie godziny. Problem polega na tym, że godzin może zabraknąć i dotychczasowy dyrektor może pozostać w niepełnym zatrudnieniu. W takim przypadku...kto przygotowuje dla dyrektora szkoły dokumenty dotyczące ograniczenia zatrudnienia bądź ewentualne wypowiedzenie z pracy z art. 20 KN? Organ prowadzący, czy szkoła? Proszę o podanie podstawy prawnej.
W arkuszu organizacyjnym na nowy rok szkolny, dotychczasowy dyrektor powinien zaplanować sobie godziny w pełnym wymiarze. W zależności od posiadanych kwalifikacji mogą to być zarówno godziny lekcyjne, jak i inne płatne zajęcia, np. zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, zajęcia rewalidacyjne, zajęcia z godzin dyrektorskich, itp. albo dodatkowe godziny przyznane przez organ prowadzący na podstawie § 3 Rozporządzenia MEN z dnia 28.03.2017 r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół. Przydział godzin w opisanym przypadku dyrektor powinien opracować w porozumieniu z organem prowadzącym.
Na podstawie art. 10 ust. 1 pkt. 6 ustawy z dnia 14.12.206 r. Prawo oświatowe, do zadań organu prowadzącego należy w szczególności wykonywanie czynności w sprawach z zakresu prawa pracy w stosunku do dyrektora szkoły.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam. Czy w przypadku ograniczenia liczby godzin poniżej 1/2 etatu nauczycielowi mianowanemu, można takiego nauczyciela zatrudnić na czas określony? A może należy to zrobić?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy czynnemu nauczycielowi pobierającemu emeryturę (bez konieczności rozwiązywania stosunku pracy po wieku 55 lat, 30 latach pracy w tym przy tablicy), po rozwiązaniu przez pracodawcę stosunku pracy na mocy z art. 20 KN również należą się stosowne odprawy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Od nowego roku szkolnego objąłem stanowisko dyrektora szkoły. Chciałbym zatrudnić na swój etat nauczycielski nauczyciela na zastępstwo. Czy mogę zatrudnić pracownika na umowę na zastępstwo na czas mojej pięcioletniej kadencji dyrektora?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o pomoc w naliczeniu stażu nauczycielce. Była zatrudniona (co wynika ze świadectwa pracy) od 01.02.2013 r. do 31.08.2013 r.
04.08.2013 r. urodziła, więc przeszła na zasiłek ZUS. Pracę w szkole podjęła 01.09.2014 r. na czas określony do 30.06.2015 r. Umowa została przedłużona do dnia porodu. Urodziła 14.07.2015 r. Przebywała na zasiłku ZUS. Pracę podjęła 01.09.2016 r. i odtąd nie ma przerwy w pracy. Proszę też o wskazanie, jakie dokumenty są potwierdzeniem przebywania na urlopie macierzyńskim, czy przebywania na zasiłku ZUS.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pytanie dotyczy kwalifikacji. Nauczyciel historii uczył także wos-u w gimnazjum. Teraz, po włączeniu gimnazjum do szkoły podstawowej, kuratorium zakwestionowało te kwalifikacje. Czy miało rację? Na jakiej podstawie? Uważam, że była to błędna decyzja. Proszę o wyjaśnienie oraz podanie podstawy prawnej.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe