Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jesteśmy placówką wychowania pozaszkolnego, nieferyjną. Czy jako taka placówka, dyrektor może ustalić w ciągu roku szkolnego dni wolne zgodnie z rozporządzeniem z dnia 11 sierpnia 2017 roku ( par.5 ) czy tylko ten zapis dotyczy placówek feryjnych?
Do placówek wychowania pozaszkolnego nie ma zastosowania obowiązujący jedynie w feryjnych szkołach § 5 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. z 2017 r., poz. 1603 ze zm.). W takich placówkach obowiązuje natomiast art. 112 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2019 r., poz. 1148 ze zm. oraz § 3 pkt 1 i § 4 załącznika nr 1 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 marca 2005 r. w sprawie ramowych statutów placówek publicznych (Dz.U. z 2005 r. Nr 52, poz. 466), zgodnie z którymi statut konkretnej placówki określa organy placówki oraz ich kompetencje oraz organizację placówki. W związku z tym w placówce nieferyjnej przerwy w działalności (dni wolne od zajęć) może wymieniać statut albo do ich ustanowienia może upoważniać dyrektora. Jeśli takie uprawnienie dyrektora wynika ze statutu, w placówce nieferyjnej może on ustanowić dni wolne od zajęć.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w związku z wejściem w życie ustawy Prawo Oświatowe z 14 grudnia 2016 roku nadal obowiązująca jest również ustawa o systemie oświaty z 1991 z późniejszymi zmianami? Czy tylko Prawo oświatowe?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Jaka instytucja prowadzi zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze, np. dla osób z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim? Co należy do obowiązków dyrektora gimnazjum w zakresie kontroli realizacji obowiązku szkolnego, który w obwodzie ma takiego ucznia?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o padanie aktualnego rozporządzenia w sprawie rekrutacji do bursy na rok 2017/18, oraz wzór zarządzenia dyrektora w sprawie powołania komisji rekrutacyjnej i w sprawie określenia terminów postępowania rekrutacyjnego.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy organ prowadzący może odmówić utworzenia I klasy szkoły podstawowej jeśli do I klasy zapisało się 4 uczniów z obwodu szkoły?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- W związku z planowaną kontrolą KO w zakresie działalności oddziałów międzynarodowych w szkole zgodnie z przepisami prawa proszę o poradę i sugestie, jaka dokumentacja może być wymagana przy takiej kontroli kuratorium.
Zaznaczę, że jesteśmy szkołą ponadpodstawową z oddziałami międzynarodowymi, w których za zgodą MEN realizowany jest program matury międzynarodowej IB DP (2 ostatnie lata LO).
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe