Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jesteśmy jednostką budżetową,wypłacamy dodatek za staż pracy. Czy pracownikowi zatrudnionemu u nas od dłuższego czasu, który dostarczył obecnie zaległe świadectwo pracy (3 lata wstecz) należy wyrównać wysługę za trzy lata wstecz, czy płacić od następnego miesiąca?
Zgodnie z § 7 ust. 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 18.03.2009 r. w sprawie wynagradzania pracowików samorządowych, dodatek za wieloletnią pracę jest wypłacany w terminie wypłaty wynagrodzenia:
Przepisy Rozporządzenia nie uzależniają terminu nabycia prawa do dodatku od daty złożenia przez pracownika odpowiednich dokumentów. Na podstawie art. 291 § 1 kodesku pracy, roszczenia ze stosunku pracy ulegają przedawnieniu z upływem 3 lat od dnia, w którym roszczenie stało się wymagalne. Pracownik może więc dochodzić wypłaty dodatku za 3 lata wstecz.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy zgoda nauczyciela na zmniejszenie wymiaru zatrudnienia np. do 12/18 jest wiążąca na dany rok szkolny czy już na stałe? Organ prowadzący uważa że na stałe.Po analizie dokumentów i wypowiedzi na forach uważam, że OP nie ma racji.Przykład - nauczyciel wyraził zgodę na zniżkę na dany rok szkolny. W projekcie na nastepny rok szkolny również nie ma dla niego pełnego etatu.Jaki powinien być teraz krok dyrektora? Ponowic zniżkę czy wypowiedzieć warunki pracy i ewentualnie ponownie zatrudnić już na czas określony?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel który ukończył policealne studium zawodowe kulturalno-oświatowe w Opolu i bibliotekoznawstwo i uzyskał tytuł bibliotekarza oraz jest magistrem filologii polskiej, ma kwalifikacje do pracy jako nauczyciel bibliotekarz w gimnazjum?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W dniu 30 maja 2018 r. kierownik szkolenia praktycznego złożył wniosek o odwołanie ze stanowiska z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia i przeniesieniem z dniem 1 września br. na stanowisko nauczyciela przedmiotów zawodowych.Proszę o wzór pisma do organu prowadzącego w sprawie wyrażenia opinii o odwołanie nauczyciela z funkcji kierowniczej w szkole. Rada Pedagogiczna wyraziła opinię pozytywną.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel zatrudniony w placówce niepublicznej ma prawo do posiadania legitymacji służbowej upoważniającej go do zniżek ? Jeżeli tak, to kto powinien mu taki dokument wydać.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy pracownik niepedagogiczny zatrudniony na część etatu ma prawo do pełnego wymiaru urlopu wypoczynkowego czy proporcjonalnie do zatrudnienia? Proszę o podstawę prawną.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe