Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jestem organem prowadzącym przedszkole niepubliczne, dodatkowo jestem dyrektorem przedszkola. Nie mam pedagogicznego wykształcenia i nie jestem nauczycielem. Czy mogę pobierać wynagrodzenie z dotacji? Jeżeli tak to na jakiej podstawie prawnej?
Na podstawie art. 35 ust. 1 pkt 1 lit. aa) w zw. z art. 17 ustawy z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych, Dz.U. z 2020 r., poz. 17, dotacja dla niepublicznego przedszkola może być wydatkowana na wynagrodzenie osoby fizycznej prowadzącej niepubliczne przedszkole, jeżeli pełni funkcję dyrektora przedszkola. Prawo do pobierania wynagrodzenia z dotacji jest uzależnione od pełnienia funkcji dyrektora, a nie od posiadania wykształcenia pedagogicznego lub kwalifikacji nauczyciela. Roczne wynagrodzenie dyrektora niepublicznego przedszkola pobierane z dotacji samorządowej nie może przekroczyć 150% 12-krotnego średniego wynagrodzenia nauczyciela dyplomowanego, jeżeli zadania dyrektora są wykonywane w wymiarze 40 godzin tygodniowo; niższy wymiar wykonywania zadań na tym stanowisku uprawnia do pobrania z dotacji proporcjonalnie niższego wynagrodzenia (art. 35 ust. 1 pkt 1 lit. aa) w zw. z lit. a) tiret drugie i ust. 2a UoFZO).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- 1. Czy w szkole niepublicznej specjalnej z uczniami z sprzężonymi niepełnosprawnościami nauczycielowi oprócz zajęć przedmiotowych mogę przydzielić godziny jako nauczyciel wspomagający np. podczas wychowania fizycznego?; 2. Proszę o wyjaśnienie: co to są inne czynności zlecone przez dyrektora, inne obowiązki nauczyciela oraz opieka nad uczniami dowożonymi, czy to mogę zlecić nauczycielowi licząc godziny do pełnego etatu?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o przykładowy arkusz wielospecjalistycznej oceny funkcjonowania ucznia kl. I (I etap edukacyjny) z niepełnosprawnością ruchową i mową dyzartryczną oraz o przykładowy ipet dla tego ucznia.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Do naszego oddziału przedszkolnego uczęszcza niewiele dzieci, dysponujemy więc wolnymi miejscami. Wśród dzieci jest i 4-latek. Rodzice nie znaleźli dla niego miejsca w pobliskich przedszkolach. Biorąc pod uwagę rozwój dziecka, możemy stwierdzić, że nie odbiega ono od starszych dzieci. Czy tylko na takie podstawie mam prawo do wcześniejszego zapisu dziecka do oddziału zerowego?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Witam. Ponieważ rok szkolny 2011/12 będzie dla naszej szkoły rokiem jubileuszowym (50 lat istnienia), w związku z tym planujemy nadanie szkole imienia i sztandaru. Chciałabym w związku z tym dowiedzieć się czy dostępne są u Państwa odpowiednie procedury, ewentualnie jakieś scenariusze podobnych uroczystości. Jeśli tak, to bardzo proszę o udostępnienie. Z góry dziękuję i pozdrawiam
Inne Przeczytaj odpowiedź
- zasiłek za szpital
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe