Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Suma wynagrodzenia za wykonywanie wszystkich zadań, czyli na stanowisku dyrektora oraz za prowadzenie zajęć z uczniami, pokrywana z dotacji samorządowej, nie może...

PORADA PRAWNA

14 listopada 2019 Prawo oświatowe

Jestem organem prowadzącym oraz dyrektorem przedszkola niepublicznego. Z tytułu pełnienia funkcji dyrektora pobieram wynagrodzenie, które jest rozliczane z dotacji oświatowej. Z racji posiadanych przeze mnie dodatkowych kwalifikacji i braków kadrowych prowadzę z dziećmi zajęcia z j. angielskiego, a także zajęcia korekcyjno-kompensacyjne. Czy za prowadzenie tych zajęć należy mi się wynagrodzenie? Do tej pory, go nie pobierałam.

Suma wynagrodzenia za wykonywanie wszystkich zadań, czyli na stanowisku dyrektora oraz za prowadzenie zajęć z uczniami, pokrywana z dotacji samorządowej, nie może przekroczyć łącznie 150% średniego wynagrodzenia nauczyciela dyplomowanego (art. 35 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych, Dz.U. z 2017 r., poz. 2203 ze zm.). Odpowiedź jest więc uzależniona od tego, czy ten limit został już wyczerpany w związku z pobieraniem wynagrodzenia jako dyrektor. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT