Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Kurator oświaty powinien zostać powiadomiony o terminie i miejscu posiedzenia komisji kwalifikacyjnej, ponieważ może w nim wziąć udział jako obserwator (art. 9g ust. 4 KN)....

PORADA PRAWNA

24 września 2015 Awans zawodowy

Jestem dyrektorem w Niepublicznym Przedszkolu. Dwie nauczycielki skończyły awans na nauczyciela kontraktowego wszystkie formalności zostały spełnione, zdały pomyślnie egzamin i otrzymały mianowanie z dniem 04.08.2015 roku. Jednak niedawno zgłębiałam wiedzę na temat awansu zawodowego i dowiedziałam się, że powinnam powiadomić Kuratora Oświaty. Czy w tym wypadku awans tych Pań będzie nieważny? Czy mogę ich powiadomić po czasie?

Kurator oświaty powinien zostać powiadomiony o terminie i miejscu posiedzenia komisji kwalifikacyjnej, ponieważ może w nim wziąć udział jako obserwator (art. 9g ust. 4 KN). Ponieważ jednak nie jest członkiem komisji i w konsekwencji nie miałby żadnego wpływu na wynik postępowania kwalifikacyjnego, w tym przypadku naruszenie powołanego przepisu KN nie powinno zostać uznane za rażące. Tylko rażące naruszenia prawa mogą skutkować stwierdzeniem przez kuratora nieważności decyzji o nadaniu stopnia awansu (art. 156 § 1 pkt 2 KPA; wyrok WSA w Bydgoszczy z 24 lipca 2013 r., II SA/Bd 555/13, wwww.orzeczenia.nsa.gov.pl). Ze względu jednak na nadzór kuratora nad postępowaniem awansowym (art. 9h KN), należałoby poinformować kuratorium o nadaniu stopnia awansu, aby uniknąć sytuacji niepewności, czy będzie podważał ważność decyzji dyrektora, co będzie dla nauczyciela kłopotliwe zwłaszcza w sytuacji ubiegania się o kolejny stopień awansu.

 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT