Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jakie zdaniem Państwa pensum ma nauczyciel, który realizuje następujące zajęcia: - 15 godzin zajęć z informatyki, - 4,58 godziny zajęć świetlicowych.
Na podstawie art. 42 ust. 5c ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm. nauczycielom realizującym w ramach stosunku pracy obowiązki określone dla stanowisk o różnym tygodniowym obowiązkowym wymiarze godzin zajęć tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć ustala się jako iloraz łącznej liczby realizowanych godzin i sumy części etatów realizowanych w ramach poszczególnych tygodniowych wymiarów godzin zajęć, przy czym wynik zaokrągla się do pełnych godzin w ten sposób, że czas zajęć do pół godziny pomija się, a powyżej pół godziny liczy się za pełną godzinę. Godziny wyliczone ponad ten wymiar stanowią godziny ponadwymiarowe. Wymiar pensum łączonego nauczyciela realizującego 15/18 i 4,58/26 etatu oblicza się więc następująco: (15 + 4,58) / (0,83 + 0,18) = 19,39 zaokrąglone w dół do 19 godzin.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy któryś przepis prawa oświatowego stanowi o terminie, w którym dyrektor ma obowiązek powiadomić na piśmie nauczyciela - stałego pracownika szkoły o szczegółowym przydziale czynności na nowy rok szkolny? Pytanie dotyczy sytuacji, gdy w kwietniowej wersji projektu arkusza organizacyjnego szkoły na przyszły rok szkolny przewidziano pełny etat dla nauczyciela, więc nie jest brane pod uwagę ograniczenie etatu, a jedynie dostosowanie przydziału konkretnych czynności (godzin lekcyjnych) zgodnie z kwalifikacjami, które posiada taki nauczyciel. Czy nauczycielowi, który przebywa obecnie na urlopie bezpłatnym i nie pojawia się w szkole, wystarczy taką informację przekazać przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, czy też wymagane jest co najmniej 3-miesięczne wyprzedzenie czasowe? Przypominam, że chodzi jedynie o szczegółowy przydział czynności, a nie o ograniczenie etatu.
- Proszę o informację ile należy się urlopu wypoczynkowego pracownikowi obsługi, który ma udokumentowane 15 lat pracy ale pracuje na 1/2 etatu. Podobną sytuację mam w placówce nieferyjnej nauczyciel posiada 20 lat pracy i pracuje na 1/2 etatu. Ile dni urlopu należy się każdemu z pracowników?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel przebywa na urlopie zdrowotnym od 01.09.2011 do 29.02.2012. W dniu 26.09.2011 ma przejść operację kolana, po której będzie miał zwolnienie lekarskie. Czy może przerwać urlop dla poratowania zdrowia na czas zwolnienia lekarskiego i czy dzięki temu przesunie mu się urlop?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Kucharka złożyła pismo o urlop bezpłatny, bardzo proszę o sprawdzenie poprawności odpowiedzi na pismo:
Uwzględniając Pani prośbę wyrażoną w podaniu z dnia 18.07.2019 r., informuję, że na podstawie art. 174 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku – Kodeks Pracy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1040) udzielam Pani urlopu bezpłatnego na okres od dnia 1 września 2019 r. do dnia 30 września 2019 r.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Ciężarna pracownica jednostki budżetowej chorowała od początku 2014 r., a następnie w marcu 2014 r. urodziła dziecko. Podczas choroby i zasiłku macierzyńskiego otrzymywała dodatek stażowy w pełnej wysokości płacony jako osobny składnik nie wliczany w podstawę zasiłku chorobowego i macierzyńskiego. Za 2014 r. nie otrzymała dodatkowego wynagrodzenia rocznego. Czy przysługuje jej dodatkowe wynagrodzenie roczne za 2014 r. od dodatku stażowego? Czy pracodawca ma obowiązek wypłaty zaległego wynagrodzenia rocznego za 2014 r. w bieżącym okresie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe