Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jakie kwalifikacje powinien mieć nauczyciel, który prowadzi w gimnazjum zajęcia z uczniem ze niepełnosprawnościami sprzężonymi?
Pytanie jest nieprecyzyjne, bowiem nie wiadomo o jakie zajęcia. Odpowiadam więc odnosząc się do trzech przypadków, jakie mogą wystąpić w gimnazjum ogólnodostępnym:
1. Jeśli są to zajęcia lekcyjne z danego przedmiotu – to nauczyciel musi obowiązkowo posiadać kwalifikacje uprawniające go nauczania tego przedmiotu. Nie musi posiadać kwalifikacji z pedagogiki specjalnej.
2. Jeśli są to zajęcia rewalidacyjne przysługujące uczniowi w wymiarze 2 godzin tygodniowo na podstawie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego – to nauczyciel musi posiadać kwalifikacje z pedagogiki specjalnej stosowne do przynajmniej jednej (spośród sprzężonych) niepełnosprawności tego ucznia.
3. Jeśli są to zajęcia specjalistyczne prowadzone w ramach udzielanej uczniowi pomocy psychologiczno-pedagogicznej – to nauczyciel musi posiadać kwalifikacje uprawniające do prowadzenia danego rodzaju zajęć, czyli mieć, np. kwalifikacje z terapii pedagogicznej, socjoterapii, logopedii itp.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy ubezpieczenie OC nauczycieli jest obowiązkowe?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W technikum są zatrudnieni dwaj nauczyciele (fizyki i matematyk), którzy dodatkowo legitymują się ukończonymi studiami podyplomowymi w zakresie informatyki. Pierwszy z nich posiada zaświadczenie o ukończeniu podyplomowego studium informatyki, drugi – świadectwo ukończenia studiów podyplomowych w zakresie informatyki. Czy ci nauczyciele maję kwalifikacje do nauczania przedmiotów zawodowych informatycznych w technikum informatycznym?
- Czy dyrektor może na podstawie niepisanej umowy z nauczycielami, która funkcjonuje od lat, przenieść nauczycielkę po zakończeniu pracy z klasą III do klasy 0, z perspektywą powtórzenia cyklu 0-III. Nadmieniam, że tak pracowała dotychczas. Obecnie nauczycielka ta nie wyraża zgody na to przeniesienie.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka do 30.06.2013 r. przebywała na urlopie zdrowotnym. Następnie od 12.08.2013 r. przebywa do dnia dzisiejszego na zwolnieniu lekarskim. Powracając do pracy po urlopie powinna przedstawić zaświadczenie lekarskie. Jednak skierowania na badanie nie odebrała od pracodawcy. Czy ze względu na rozpoczynające się wakacje mogła takiego zaświadczenia nie przedstawić? Jeśli powinna go doręczyć to jakie konsekwencje wiążą się z tym faktem? Bardzo proszę o poradę.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy art 222 Ustawy Prawo Oświatowe dotyczący dodatkowego zatrudnienia tylko za zgoda dyrektora dotyczy pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe